ZonaShqiptare.co.nr
Suksesi i Armando Kllogjerit 373360_263296830381277_281311100_n Vizitor. Ketu mund te gjesh: Forum | Lajme | Video | Filma | Muzike <> Forum | News | Videos | Movies | Music.
ZonaShqiptare.co.nr

Nje bote plot informacion!!

Facebook
Tema Fundit
» seks me motren time te madhe
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptyMon Jan 22, 2018 9:22 pm nga kamerras10

» seks i eger me kunatin
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptyMon Jan 22, 2018 9:20 pm nga kamerras10

» Si me qiu tezja ime
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptyMon Sep 11, 2017 10:54 pm nga kamerras10

» Seks me vellain
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptyMon Jul 31, 2017 11:28 am nga kamerras10

» Foto te Genta Ismajlit
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptySat Feb 07, 2015 11:30 pm nga edi.devolli.1

» Foto te vipave shqiptare me te brendshme ose nudo!
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptySun Sep 14, 2014 11:42 am nga Inonimine -BOY

» Seks i ndaluar
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptySun May 04, 2014 12:39 am nga intuita_

» te pallosh kunaten
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptyTue Apr 01, 2014 8:05 pm nga DeViL

» Foto nudo te Zajmina Vasjarit.
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptyFri Mar 28, 2014 1:19 am nga agetamuco

» Histori Erotice (Personale)
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptyThu Mar 06, 2014 5:00 pm nga Vizitor

» Kerkoj pune
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptyTue Feb 04, 2014 8:38 pm nga vini_on

» seks me kunaten
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptySat Sep 28, 2013 5:49 pm nga Vizitor

» Video Erotike
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptyTue Jun 04, 2013 11:14 pm nga shpetim spahiu

» Foto "HOT" te Arta Bajramit
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptyWed Dec 19, 2012 11:02 am nga alexs marpalaj

» Foto "NUDO" te Rozana Radit
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptyFri Nov 16, 2012 12:13 am nga Kopetenti

» Poezi dashurie
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptyFri Jun 29, 2012 9:18 am nga oltian cerri

» Kush mendoni se do jete kengetari i vitit 2012?
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptyFri Jun 29, 2012 9:14 am nga oltian cerri

» Live The Life Welcome!!
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptyFri Mar 16, 2012 4:52 pm nga DeViL

» Foto te Zajmines "HOT"
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptyThu Feb 09, 2012 9:56 pm nga klajdi

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptyFri Jan 20, 2012 3:09 pm nga PLUTO

» Video Meta-Prifti!!
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptyFri Jan 20, 2012 2:02 pm nga PLUTO

» BURN - Per dike
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptySat Jan 14, 2012 8:33 pm nga DeViL

» Urimi i Top Medias per festat
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptySat Jan 07, 2012 9:07 am nga Sweetness

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptyWed Dec 28, 2011 3:59 pm nga DeViL

» Kerkon pune?!
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptyFri Dec 16, 2011 4:50 pm nga FoX

» Aleanca Kuq e Zi
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptyTue Dec 06, 2011 10:20 am nga Sweetness

» KUQ E ZI Videoklipi Kombetar Shqiptar - 2011
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptyTue Dec 06, 2011 9:54 am nga Sweetness

» Fansat ankohen për Çiljetën: “Të duam në festivale”
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptyTue Dec 06, 2011 9:49 am nga Sweetness

» Seldi kapet mat me Adelina Tahirin
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptyTue Dec 06, 2011 9:48 am nga Sweetness

» Jonida Maliqi shton 15 kilogramë gjatë shtatzënisë
Suksesi i Armando Kllogjerit EmptyTue Dec 06, 2011 9:47 am nga Sweetness

Top posters
Sweetness (507)
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcapSuksesi i Armando Kllogjerit I_voting_barSuksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 
DeViL (367)
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcapSuksesi i Armando Kllogjerit I_voting_barSuksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 
Amarda (324)
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcapSuksesi i Armando Kllogjerit I_voting_barSuksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 
Star Girl (222)
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcapSuksesi i Armando Kllogjerit I_voting_barSuksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 
Android (127)
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcapSuksesi i Armando Kllogjerit I_voting_barSuksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 
The Game (120)
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcapSuksesi i Armando Kllogjerit I_voting_barSuksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 
PLUTO (114)
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcapSuksesi i Armando Kllogjerit I_voting_barSuksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 
Jennifer (46)
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcapSuksesi i Armando Kllogjerit I_voting_barSuksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 
FoX (33)
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcapSuksesi i Armando Kllogjerit I_voting_barSuksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 
GT (22)
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcapSuksesi i Armando Kllogjerit I_voting_barSuksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 

Most active topic starters
Sweetness
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcapSuksesi i Armando Kllogjerit I_voting_barSuksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 
DeViL
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcapSuksesi i Armando Kllogjerit I_voting_barSuksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 
PLUTO
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcapSuksesi i Armando Kllogjerit I_voting_barSuksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 
Amarda
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcapSuksesi i Armando Kllogjerit I_voting_barSuksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 
FoX
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcapSuksesi i Armando Kllogjerit I_voting_barSuksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 
Star Girl
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcapSuksesi i Armando Kllogjerit I_voting_barSuksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 
The Game
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcapSuksesi i Armando Kllogjerit I_voting_barSuksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 
GT
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcapSuksesi i Armando Kllogjerit I_voting_barSuksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 
Napoleon
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcapSuksesi i Armando Kllogjerit I_voting_barSuksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 
vini_on
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcapSuksesi i Armando Kllogjerit I_voting_barSuksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 

Sondazh

Kengerari me i mire i vitit 2012

Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcap19%Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 19% [ 24 ]
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcap4%Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 4% [ 5 ]
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcap11%Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 11% [ 14 ]
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcap21%Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 21% [ 26 ]
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcap10%Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 10% [ 12 ]
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcap6%Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 6% [ 8 ]
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcap2%Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 2% [ 2 ]
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcap2%Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 2% [ 3 ]
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcap21%Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 21% [ 27 ]
Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_lcap4%Suksesi i Armando Kllogjerit I_vote_rcap 4% [ 5 ]

Totali i votave : 126

Top posting users this month

Top posting users this week

EroticSite Facebook Like

You are not connected. Please login or register

ZonaShqiptare.co.nr » Tema Shoqerore » Showbiz & Lifestyle » Suksesi i Armando Kllogjerit

Suksesi i Armando Kllogjerit

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Suksesi i Armando Kllogjerit Empty Suksesi i Armando Kllogjerit prej Mon Nov 21, 2011 10:10 am

FoX

FoX
Support StaffVepra Rigoletto e Verdit mbylli sezonin lirik 2011 të Fondacionit Arena në Teatrin Filarmonik të Veronës.

Një nga rolet kryesore, Duka i Mantovës, i është besuar tenorit shqiptar Armaldo Kllogjeri, rol që ai e kishte interpretuar edhe në sezonin 2009-2010 ne Teatrin Carlo Felice të Xhenovës.

Publiku dhe kritika, që e mirëpritën në këtë rol tanimë të konsoliduar për të, kanë vlerësuar talentin, por edhe përgatitjen e lartë profesionale të Kllogjerit.

Ai ka studiuar në Akademinë e Arteve të Bukura në Tiranë dhe më pas ka perfeksionuar teknikën nën drejtimin e Burhan Spahiut dhe të sopranos Katia Ricciarelli.

I drejtuar nga regjizorë si Massimo Ranieri apo dirigjentë si Andrè Bernard, tenori shqiptar ka arritur të alternojë aktivitetin e tij në Shqipëri dhe jashtë saj me role të rëndësishme tek Traviata apo Tosca.

Rigoletto, ajo që Verdi e konsideronte veprën e tij më të mirë, u vu në skenë në Teatrin Filarmonik të Veronës me një frymë moderne dhe me dëshirën për të afruar me operën edhe një publik të rinjsh.


_________________
Info Albania Leader

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi


Copyright © ZonaShqiptare.co.nr 2012. All right reserved. Powered by ADA Network Group


Free forum | © PunBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Latest discussions