ZonaShqiptare.co.nr
Pse nuk funksionon një lidhje? 373360_263296830381277_281311100_n Vizitor. Ketu mund te gjesh: Forum | Lajme | Video | Filma | Muzike <> Forum | News | Videos | Movies | Music.
ZonaShqiptare.co.nr

Nje bote plot informacion!!

Facebook
Tema Fundit
» seks me motren time te madhe
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptyMon Jan 22, 2018 9:22 pm nga kamerras10

» seks i eger me kunatin
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptyMon Jan 22, 2018 9:20 pm nga kamerras10

» Si me qiu tezja ime
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptyMon Sep 11, 2017 10:54 pm nga kamerras10

» Seks me vellain
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptyMon Jul 31, 2017 11:28 am nga kamerras10

» Foto te Genta Ismajlit
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptySat Feb 07, 2015 11:30 pm nga edi.devolli.1

» Foto te vipave shqiptare me te brendshme ose nudo!
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptySun Sep 14, 2014 11:42 am nga Inonimine -BOY

» Seks i ndaluar
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptySun May 04, 2014 12:39 am nga intuita_

» te pallosh kunaten
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptyTue Apr 01, 2014 8:05 pm nga DeViL

» Foto nudo te Zajmina Vasjarit.
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptyFri Mar 28, 2014 1:19 am nga agetamuco

» Histori Erotice (Personale)
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptyThu Mar 06, 2014 5:00 pm nga Vizitor

» Kerkoj pune
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptyTue Feb 04, 2014 8:38 pm nga vini_on

» seks me kunaten
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptySat Sep 28, 2013 5:49 pm nga Vizitor

» Video Erotike
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptyTue Jun 04, 2013 11:14 pm nga shpetim spahiu

» Foto "HOT" te Arta Bajramit
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptyWed Dec 19, 2012 11:02 am nga alexs marpalaj

» Foto "NUDO" te Rozana Radit
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptyFri Nov 16, 2012 12:13 am nga Kopetenti

» Poezi dashurie
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptyFri Jun 29, 2012 9:18 am nga oltian cerri

» Kush mendoni se do jete kengetari i vitit 2012?
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptyFri Jun 29, 2012 9:14 am nga oltian cerri

» Live The Life Welcome!!
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptyFri Mar 16, 2012 4:52 pm nga DeViL

» Foto te Zajmines "HOT"
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptyThu Feb 09, 2012 9:56 pm nga klajdi

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptyFri Jan 20, 2012 3:09 pm nga PLUTO

» Video Meta-Prifti!!
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptyFri Jan 20, 2012 2:02 pm nga PLUTO

» BURN - Per dike
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptySat Jan 14, 2012 8:33 pm nga DeViL

» Urimi i Top Medias per festat
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptySat Jan 07, 2012 9:07 am nga Sweetness

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptyWed Dec 28, 2011 3:59 pm nga DeViL

» Kerkon pune?!
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptyFri Dec 16, 2011 4:50 pm nga FoX

» Aleanca Kuq e Zi
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptyTue Dec 06, 2011 10:20 am nga Sweetness

» KUQ E ZI Videoklipi Kombetar Shqiptar - 2011
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptyTue Dec 06, 2011 9:54 am nga Sweetness

» Fansat ankohen për Çiljetën: “Të duam në festivale”
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptyTue Dec 06, 2011 9:49 am nga Sweetness

» Seldi kapet mat me Adelina Tahirin
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptyTue Dec 06, 2011 9:48 am nga Sweetness

» Jonida Maliqi shton 15 kilogramë gjatë shtatzënisë
Pse nuk funksionon një lidhje? EmptyTue Dec 06, 2011 9:47 am nga Sweetness

Top posters
Sweetness (507)
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcapPse nuk funksionon një lidhje? I_voting_barPse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 
DeViL (367)
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcapPse nuk funksionon një lidhje? I_voting_barPse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 
Amarda (324)
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcapPse nuk funksionon një lidhje? I_voting_barPse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 
Star Girl (222)
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcapPse nuk funksionon një lidhje? I_voting_barPse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 
Android (127)
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcapPse nuk funksionon një lidhje? I_voting_barPse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 
The Game (120)
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcapPse nuk funksionon një lidhje? I_voting_barPse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 
PLUTO (114)
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcapPse nuk funksionon një lidhje? I_voting_barPse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 
Jennifer (46)
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcapPse nuk funksionon një lidhje? I_voting_barPse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 
FoX (33)
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcapPse nuk funksionon një lidhje? I_voting_barPse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 
GT (22)
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcapPse nuk funksionon një lidhje? I_voting_barPse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 

Most active topic starters
Sweetness
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcapPse nuk funksionon një lidhje? I_voting_barPse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 
DeViL
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcapPse nuk funksionon një lidhje? I_voting_barPse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 
PLUTO
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcapPse nuk funksionon një lidhje? I_voting_barPse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 
Amarda
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcapPse nuk funksionon një lidhje? I_voting_barPse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 
FoX
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcapPse nuk funksionon një lidhje? I_voting_barPse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 
Star Girl
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcapPse nuk funksionon një lidhje? I_voting_barPse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 
The Game
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcapPse nuk funksionon një lidhje? I_voting_barPse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 
GT
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcapPse nuk funksionon një lidhje? I_voting_barPse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 
Napoleon
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcapPse nuk funksionon një lidhje? I_voting_barPse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 
vini_on
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcapPse nuk funksionon një lidhje? I_voting_barPse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 

Sondazh

Kengerari me i mire i vitit 2012

Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcap19%Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 19% [ 24 ]
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcap4%Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 4% [ 5 ]
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcap11%Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 11% [ 14 ]
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcap21%Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 21% [ 26 ]
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcap10%Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 10% [ 12 ]
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcap6%Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 6% [ 8 ]
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcap2%Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 2% [ 2 ]
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcap2%Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 2% [ 3 ]
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcap21%Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 21% [ 27 ]
Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_lcap4%Pse nuk funksionon një lidhje? I_vote_rcap 4% [ 5 ]

Totali i votave : 126

Top posting users this month

Top posting users this week

EroticSite Facebook Like

You are not connected. Please login or register

ZonaShqiptare.co.nr » Tema Shoqerore » Showbiz & Lifestyle » Pse nuk funksionon një lidhje?

Pse nuk funksionon një lidhje?

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Pse nuk funksionon një lidhje? Empty Pse nuk funksionon një lidhje? prej Tue Nov 08, 2011 3:11 pm

Sweetness

Sweetness
Administrator
Administrator
Pse nuk funksionon një lidhje? 35053_3
Të bukura, inteligjente, të dëshirueshme dhe megjithatë të vetmuara. Në një farë pike të jetës ngelen vetëm. Më parë ishte çifti, tani është boshllëku. Ndoshta ndonjë histori ose vazhdohet lidhja me njëri-tjetrin ndonëse pa dëshirë. Raporti tërhiqet zvarrë. Faji i kohës në të cilën jetojmë? Faji i femrave? Të jetë një problem stresi? Po ju a e keni pyetur veten ndonjëherë nëse dini se ç’të bëni? Po sikur të jetë sjellja juaj ajo që duhet ndryshuar e para? E pakënaqura e përjetshme, e paparashikueshmja, martirja, prishësja e festave. Apo e kundërta, mikesha, bashkëpunëtorja, pra ajo me këmbët në tokë që ka pushuar së besuari në princin e kaltër. Sipas psikologeve amerikane femrat ndahen në dy kategori: ato që i duan burrat dhe ato që i lënë. Pjesa më e madhe e marrëdhënieve vdes pa e kuptuar akoma partnerët, por cilësia e një marrëdhënieje nuk varet nga fati. Njohja e pikave të dobëta reciproke është hapi i parë për të ndryshuar, pasi shpesh problemet lindin kur partnerët nuk janë të hapur për të pranuar ndryshimet mes tyre. Ja tipat klasike dhe e kundërta e tyre, pra objektivi që duhet të arrijnë.
E pakënaqura e përjetshme
Në marrëdhënie është e pasigurt. Pa arritur ende të tridhjetat mendon se jeta po i ikën. Do të dëshironte një familje, fëmijë. Edhe pse ka një shok që tregohet i dashur me të, pavendosmëria e saj e shqetëson dhe kjo marrëdhënie nuk i mjafton më. Ai ka frikë nga nxitimi i saj. Ajo ndjehet e shqetësuar. Kështu ndodh gjithmonë. Sapo një shpresë transformohet në zhgënjim, në vend që të konkludojmë se ndoshta veprimet tona ishin të ekzagjeruara, e vëmë gishtin në dobësitë e partnerit. Të nisësh një raport mbi iluzionet, pa shpresë për të arritur falë tjetrit ekuilibrin që nuk e kemi vetëm, është një sjellje tipike e asaj që ka tendencë t’i lërë rastet t’i shpëtojnë nga duart. Kjo sjellje të çon në humbje sepse kërkon të realizojë raportet në një botë vetëm ideale. E kundërta e saj. Është femra që pranon dobësitë e partnerit, ajo që është e aftë të respektoje ritmet pa idenë që perfeksionimi bën pjesë tek dashuria.
E paparashikueshmja
Joshëse, e pavarur, e suksesshme. Ka pasur shumë histori, por kurrë definitive. Forca e saj e bën tërheqëse, por siguria e saj shkurajon ata që e duan. Për t’u mbrojtur nga zhgënjimet ka mësuar të klasifikojë problemet duke kultivuar perfeksionin. Në marrëdhënie është e paparashikueshme. Fytyra e saj prej femre të sigurt në vetvete shpesh ftoh pasionin. E rëndësishme është që edhe në shtrat të arrijë në një farë mënyre të evitojë intimitetin. Pika e saj e dobët është pikërisht kjo. Ajo ka frikë të afrohet tepër se mos zbulon anët e saj të dobëta. Siguria fsheh një det me dyshime. E kundërta e saj. Është konfidentja, ajo që gjen kohën për të dëgjuar të tjerët, për të ndarë emocionet e saj më intime, sepse ajo beson tek të tjerët.
Sakrifikuesja
Sakrifica është gjithçka për të. Dikush bën diçka të këndshme për të? Në rastin më të parë ajo tenton “t’ia lajë borxhin”, madje duke ekzagjeruar. Burri shpreh një dëshirë? Që nga ajo ditë për të bëhet një detyrë. Për të qenë e sigurt që e duan, ajo heq dorë nga arsyet e saj dhe ofron faqen tjetër. Shumë përkushtim e mërzit partnerin. Në fund të fundit e gjithë kjo nuk është tjetër veçse kërcënimi i atij që ndjehet në borxh me dashurinë dhe vë në dyshim faktin e të qenit i pranuar. Në praktikë përdorin një strategji të aftë për të frymëzuar mirësi dhe dashuri. E kundërta e saj. Të japë në proporcion të drejtë me atë që merr, për të mbajtur të paprekur edhe në dashuri dinjitetin e saj dhe respektin për tjetrin. Ajo nuk i kërkon vlerat e vetes jashtë saj.
Vëmendje me çdo kusht
Për të, çdo gjë është e gabuar. Ai shkon të luaje letra me miqtë? E bën për ta evituar. E fton në shtëpi për të parë një ndeshje në TV? Është një egoist. Ajo ankohet për faktin që nuk është në qendër të vëmendjes dhe e bën gjithnjë me faj partnerin. Pasiguria e saj e shtyn të kërkojë ta dominojë. Ai ndjehet i shtypur. Fillohet në familje, më pas me miqtë dhe së fundi me partnerin. Mekanizëm i personave që megjithëse kanë një koncept të lartë për vetveten është i paaftë të kontrollojë realitetin dhe bën kapriço duke i shkarkuar tek të tjerët pasiguritë e saj. Të lidhë marrëveshje për të është e pamundur. E kundërta e saj. Toleranca e shoqëruar me mirëkuptimin dhe nga pak kompromis. Çfarëdo problemi qoftë, e rëndësishme është që të sforcohemi e të kuptojmë dobësitë tona para se ato të bëhen patologji.


_________________
ZonaShqiptarePse nuk funksionon një lidhje? Rev210

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi


Copyright © ZonaShqiptare.co.nr 2012. All right reserved. Powered by ADA Network Group


Free forum | © PunBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Latest discussions