ZonaShqiptare.co.nr
Vizitor. Ketu mund te gjesh: Forum | Lajme | Video | Filma | Muzike <> Forum | News | Videos | Movies | Music.
ZonaShqiptare.co.nr

Nje bote plot informacion!!

Facebook
Tema Fundit
» seks me motren time te madhe
Mon Jan 22, 2018 9:22 pm nga kamerras10

» seks i eger me kunatin
Mon Jan 22, 2018 9:20 pm nga kamerras10

» Si me qiu tezja ime
Mon Sep 11, 2017 10:54 pm nga kamerras10

» Seks me vellain
Mon Jul 31, 2017 11:28 am nga kamerras10

» Foto te Genta Ismajlit
Sat Feb 07, 2015 11:30 pm nga edi.devolli.1

» Foto te vipave shqiptare me te brendshme ose nudo!
Sun Sep 14, 2014 11:42 am nga Inonimine -BOY

» Seks i ndaluar
Sun May 04, 2014 12:39 am nga intuita_

» te pallosh kunaten
Tue Apr 01, 2014 8:05 pm nga DeViL

» Foto nudo te Zajmina Vasjarit.
Fri Mar 28, 2014 1:19 am nga agetamuco

» Histori Erotice (Personale)
Thu Mar 06, 2014 5:00 pm nga Vizitor

» Kerkoj pune
Tue Feb 04, 2014 8:38 pm nga vini_on

» seks me kunaten
Sat Sep 28, 2013 5:49 pm nga Vizitor

» Video Erotike
Tue Jun 04, 2013 11:14 pm nga shpetim spahiu

» Foto "HOT" te Arta Bajramit
Wed Dec 19, 2012 11:02 am nga alexs marpalaj

» Foto "NUDO" te Rozana Radit
Fri Nov 16, 2012 12:13 am nga Kopetenti

» Poezi dashurie
Fri Jun 29, 2012 9:18 am nga oltian cerri

» Kush mendoni se do jete kengetari i vitit 2012?
Fri Jun 29, 2012 9:14 am nga oltian cerri

» Live The Life Welcome!!
Fri Mar 16, 2012 4:52 pm nga DeViL

» Foto te Zajmines "HOT"
Thu Feb 09, 2012 9:56 pm nga klajdi

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Fri Jan 20, 2012 3:09 pm nga PLUTO

» Video Meta-Prifti!!
Fri Jan 20, 2012 2:02 pm nga PLUTO

» BURN - Per dike
Sat Jan 14, 2012 8:33 pm nga DeViL

» Urimi i Top Medias per festat
Sat Jan 07, 2012 9:07 am nga Sweetness

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Wed Dec 28, 2011 3:59 pm nga DeViL

» Kerkon pune?!
Fri Dec 16, 2011 4:50 pm nga FoX

» Aleanca Kuq e Zi
Tue Dec 06, 2011 10:20 am nga Sweetness

» KUQ E ZI Videoklipi Kombetar Shqiptar - 2011
Tue Dec 06, 2011 9:54 am nga Sweetness

» Fansat ankohen për Çiljetën: “Të duam në festivale”
Tue Dec 06, 2011 9:49 am nga Sweetness

» Seldi kapet mat me Adelina Tahirin
Tue Dec 06, 2011 9:48 am nga Sweetness

» Jonida Maliqi shton 15 kilogramë gjatë shtatzënisë
Tue Dec 06, 2011 9:47 am nga Sweetness

Top posters
Sweetness (507)
 
DeViL (367)
 
Amarda (324)
 
Star Girl (222)
 
Android (127)
 
The Game (120)
 
PLUTO (114)
 
Jennifer (46)
 
FoX (33)
 
GT (22)
 

Most active topic starters
Sweetness
 
DeViL
 
PLUTO
 
Amarda
 
FoX
 
Star Girl
 
The Game
 
GT
 
Napoleon
 
Dreamer
 

Sondazh

Kengerari me i mire i vitit 2012

19% 19% [ 24 ]
4% 4% [ 5 ]
11% 11% [ 14 ]
21% 21% [ 26 ]
10% 10% [ 12 ]
6% 6% [ 8 ]
2% 2% [ 2 ]
2% 2% [ 3 ]
21% 21% [ 27 ]
4% 4% [ 5 ]

Totali i votave : 126

Top posting users this month

Top posting users this week

EroticSite Facebook Like

You are not connected. Please login or register

ZonaShqiptare.co.nr » Tema Shoqerore » Showbiz & Lifestyle » Regjisori Almodovar në “AFI Film Festival”

Regjisori Almodovar në “AFI Film Festival”

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Regjisori Almodovar në “AFI Film Festival” prej Tue Nov 08, 2011 2:53 pm

Sweetness

avatar
Administrator
Administrator

Regjisori spanjoll Pedro Almodovar është nderuar në “AFI Film Festival” i cili u çel mbrëmjen e së hënës, çka shënoi edhe 25 vjetorin e themelimit të kompanisë së produksionit të regjisorit të famshëm “El Deseo” e cila të parin film e ka prodhuar në vitin 1987.

“Law of Desire” apo “La Ley Del Deseo” ku ka qenë protagonist aktori Antonio Banderas ishte filmi i parë i realizuar prej tyre, film i cili përcolli një histori dashurie gay, një trekëndësh dashurie e cila për kohën u cilësua një temë kontroverse.

Almodovar, tani prezent në “AFI Film Festival” u ndal te sfida e madhe e realizimit të filmave.

“Është shumë e vështirë të bësh filma. ‘Law of Desire’ ishte filmi i parë që ne prodhuam dhe nuk kishin para, nuk gjetëm as investitor për filmin sepse ai ishte një moment tepër i vështirë për Spanjën. Por ne nuk u ndalëm pasi ne kishim një ëndërr dhe vendosëm ta ndjekim atë. Ne na interesonte që të realizonim një film, të shkonim në sheshin e xhirimit dhe të tregonim një histori. Kjo na mjaftonte”, ka rrëfyer regjisori 62-vjeçar, Pedro Almodovar.

Ai ka theksuar gjithaq se në çdo film të tijin krijimtaria artistike është një gjë. “Ajo që unë bëj kujdes të mos mungojë në asnjë prej produksioneve të mija është realiteti, dua që çdo gjë të bëjë sens”, ka vijuar Almodovar.

Me regjisorin spanjoll dhe themelimin e shtëpisë së tij të produksionit të filmave ka nisur edhe karriera e një ndër aktorëve më të famshëm të Hollivudit më pas, Antonio Banderas i cili ishte i përzgjedhuri për të interpretuar protagonistin kryesor në “Law of Desire”, i pari film i aktorit i cili më heret kishte interpretuar vetëm në teatër.

I pranishëm në “AFI Film Festival”, aktori 51-vjeçar Antonio Banderas e ka cilësur regjisorin, si njeriun e filmit që ka thyer rregullat.

“E ka bërë këtë në kinematografinë spanjolle por edhe atë botërore. Almodovar ka thyer rregullat e kinemase duke riskuar për të gjetur një mënyrë origjinale për të treguar historinë e tij, për të mos mbetur vetëm në sipërfaqen e një historie njerëzore”, theksoi Banderas.

Për kontributin e tij të jashtëzakonshëm në kinema, Almodovar është zgjedhur anëtar nderi i Akademisë Amerikane të Artit dhe Shkencës në vitin 2001 dhe gjatë karrierës së tij ka rrëmbyer 2 trofe OSCAR, disa trofe BAFTA dhe ka mundur të marrë dhjetra trofe të tjera në festivale kinematogeafike në të gjithë botën.


_________________
ZonaShqiptare

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi


Copyright © ZonaShqiptare.co.nr 2012. All right reserved. Powered by ADA Network Group


Free forum | © PunBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblog.com