ZonaShqiptare.co.nr
Vizitor. Ketu mund te gjesh: Forum | Lajme | Video | Filma | Muzike <> Forum | News | Videos | Movies | Music.
ZonaShqiptare.co.nr

Nje bote plot informacion!!

Facebook
Tema Fundit
» seks me motren time te madhe
Mon Jan 22, 2018 9:22 pm nga kamerras10

» seks i eger me kunatin
Mon Jan 22, 2018 9:20 pm nga kamerras10

» Si me qiu tezja ime
Mon Sep 11, 2017 10:54 pm nga kamerras10

» Seks me vellain
Mon Jul 31, 2017 11:28 am nga kamerras10

» Foto te Genta Ismajlit
Sat Feb 07, 2015 11:30 pm nga edi.devolli.1

» Foto te vipave shqiptare me te brendshme ose nudo!
Sun Sep 14, 2014 11:42 am nga Inonimine -BOY

» Seks i ndaluar
Sun May 04, 2014 12:39 am nga intuita_

» te pallosh kunaten
Tue Apr 01, 2014 8:05 pm nga DeViL

» Foto nudo te Zajmina Vasjarit.
Fri Mar 28, 2014 1:19 am nga agetamuco

» Histori Erotice (Personale)
Thu Mar 06, 2014 5:00 pm nga Vizitor

» Kerkoj pune
Tue Feb 04, 2014 8:38 pm nga vini_on

» seks me kunaten
Sat Sep 28, 2013 5:49 pm nga Vizitor

» Video Erotike
Tue Jun 04, 2013 11:14 pm nga shpetim spahiu

» Foto "HOT" te Arta Bajramit
Wed Dec 19, 2012 11:02 am nga alexs marpalaj

» Foto "NUDO" te Rozana Radit
Fri Nov 16, 2012 12:13 am nga Kopetenti

» Poezi dashurie
Fri Jun 29, 2012 9:18 am nga oltian cerri

» Kush mendoni se do jete kengetari i vitit 2012?
Fri Jun 29, 2012 9:14 am nga oltian cerri

» Live The Life Welcome!!
Fri Mar 16, 2012 4:52 pm nga DeViL

» Foto te Zajmines "HOT"
Thu Feb 09, 2012 9:56 pm nga klajdi

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Fri Jan 20, 2012 3:09 pm nga PLUTO

» Video Meta-Prifti!!
Fri Jan 20, 2012 2:02 pm nga PLUTO

» BURN - Per dike
Sat Jan 14, 2012 8:33 pm nga DeViL

» Urimi i Top Medias per festat
Sat Jan 07, 2012 9:07 am nga Sweetness

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Wed Dec 28, 2011 3:59 pm nga DeViL

» Kerkon pune?!
Fri Dec 16, 2011 4:50 pm nga FoX

» Aleanca Kuq e Zi
Tue Dec 06, 2011 10:20 am nga Sweetness

» KUQ E ZI Videoklipi Kombetar Shqiptar - 2011
Tue Dec 06, 2011 9:54 am nga Sweetness

» Fansat ankohen për Çiljetën: “Të duam në festivale”
Tue Dec 06, 2011 9:49 am nga Sweetness

» Seldi kapet mat me Adelina Tahirin
Tue Dec 06, 2011 9:48 am nga Sweetness

» Jonida Maliqi shton 15 kilogramë gjatë shtatzënisë
Tue Dec 06, 2011 9:47 am nga Sweetness

Top posters
Sweetness (507)
 
DeViL (367)
 
Amarda (324)
 
Star Girl (222)
 
Android (127)
 
The Game (120)
 
PLUTO (114)
 
Jennifer (46)
 
FoX (33)
 
GT (22)
 

Most active topic starters
Sweetness
 
DeViL
 
PLUTO
 
Amarda
 
FoX
 
Star Girl
 
The Game
 
GT
 
Napoleon
 
Dreamer
 

Sondazh

Kengerari me i mire i vitit 2012

19% 19% [ 24 ]
4% 4% [ 5 ]
11% 11% [ 14 ]
21% 21% [ 26 ]
10% 10% [ 12 ]
6% 6% [ 8 ]
2% 2% [ 2 ]
2% 2% [ 3 ]
21% 21% [ 27 ]
4% 4% [ 5 ]

Totali i votave : 126

Top posting users this month

Top posting users this week

EroticSite Facebook Like

You are not connected. Please login or register

ZonaShqiptare.co.nr » Multimedia » Portali i forumit » Biden-Medvedev vizitojnë Athinën

Biden-Medvedev vizitojnë Athinën

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Biden-Medvedev vizitojnë Athinën prej Mon Oct 17, 2011 9:53 am

DeViL

DeViL
Root Administrator
Root Administrator

Vetëm disa orë pasi Shtëpia e Bardhë ka njoftuar për vizitën zyrtare të zv/presidentit amerikan, Joe Biden në Athinë në fillim të dhjetorit edhe Kremlini ka nxjerrë një deklaratë për një vizitë të presidentit rus, Dmitri Medvedev në kryeqytetin grek.

Megjithëse nuk është përcaktuar ende data e mbërritjes dhe hollësi të axhendës së takimeve të tij, shtypi grek shkruan se tashmë është mëse e qartë përse udhëheqës të shteteve më të fuqishme të botës kërkojnë të vizitojnë Greqinë.

Burime diplomatike greke janë shprehur se në qendër të takimeve dhe bisedimeve të udhëheqësit rus do të jetë përvec problemit të krizës greke edhe nënshkrimi i një sërë marrëveshjesh në fushën e investimeve ekonomike.

Ashtu si SHBA dhe Rusia kanë shprehur vërejtjet e tyre ndaj udheheqësve europianë në favor të një zgjidhjeje sa më të shpejtë të krizës greke, por paralelisht janë tepër të interesuara për investime duke përfituar nga situata favorizuese në vend dhe për më tepër nga privatizmet e shumta që do të fillojnë në ditët dhe javët e ardhshme në Greqi me cmime tepër konkuruese.

Shtypi grek komenton se është dicka e rrallë, që brenda një muaji është nënshkruar një marrëveshje ekonomike midis Greqisë dhe Katarit për hapjen një miniere të madhe ari në zonën e Halkidhikisë, zv.kancelari gjerman Resler ka vizituar Athinën me një grup prej 70 investitorësh, Uashingtoni ka komunikuar vizitën e zv.presidentin amerikan, ndërsa Kremlini atë të presidentit rus.

Mbi të gjitha konkurenca ruso-amerikane ka të bëjë me faktin se kush do të dominojë në investimet e sektorit të energjitikës për arsye të pozicionin gjeostrategjik të vendit si dhe të rezervave natyrore në gaz apo në hiodrokarbure, kërkimi i të cilave ka filluar tashmë në detin Jon dhe detin Egje.


_________________
ZonaShqiptare
http://zonashqiptare.co.nr

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi


Copyright © ZonaShqiptare.co.nr 2012. All right reserved. Powered by ADA Network Group


Free forum | © PunBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog