ZonaShqiptare.co.nr
Biografia e Elvana Gjates 373360_263296830381277_281311100_n Vizitor. Ketu mund te gjesh: Forum | Lajme | Video | Filma | Muzike <> Forum | News | Videos | Movies | Music.
ZonaShqiptare.co.nr

Nje bote plot informacion!!

Facebook
Tema Fundit
» seks me motren time te madhe
Biografia e Elvana Gjates EmptyMon Jan 22, 2018 9:22 pm nga kamerras10

» seks i eger me kunatin
Biografia e Elvana Gjates EmptyMon Jan 22, 2018 9:20 pm nga kamerras10

» Si me qiu tezja ime
Biografia e Elvana Gjates EmptyMon Sep 11, 2017 10:54 pm nga kamerras10

» Seks me vellain
Biografia e Elvana Gjates EmptyMon Jul 31, 2017 11:28 am nga kamerras10

» Foto te Genta Ismajlit
Biografia e Elvana Gjates EmptySat Feb 07, 2015 11:30 pm nga edi.devolli.1

» Foto te vipave shqiptare me te brendshme ose nudo!
Biografia e Elvana Gjates EmptySun Sep 14, 2014 11:42 am nga Inonimine -BOY

» Seks i ndaluar
Biografia e Elvana Gjates EmptySun May 04, 2014 12:39 am nga intuita_

» te pallosh kunaten
Biografia e Elvana Gjates EmptyTue Apr 01, 2014 8:05 pm nga DeViL

» Foto nudo te Zajmina Vasjarit.
Biografia e Elvana Gjates EmptyFri Mar 28, 2014 1:19 am nga agetamuco

» Histori Erotice (Personale)
Biografia e Elvana Gjates EmptyThu Mar 06, 2014 5:00 pm nga Vizitor

» Kerkoj pune
Biografia e Elvana Gjates EmptyTue Feb 04, 2014 8:38 pm nga vini_on

» seks me kunaten
Biografia e Elvana Gjates EmptySat Sep 28, 2013 5:49 pm nga Vizitor

» Video Erotike
Biografia e Elvana Gjates EmptyTue Jun 04, 2013 11:14 pm nga shpetim spahiu

» Foto "HOT" te Arta Bajramit
Biografia e Elvana Gjates EmptyWed Dec 19, 2012 11:02 am nga alexs marpalaj

» Foto "NUDO" te Rozana Radit
Biografia e Elvana Gjates EmptyFri Nov 16, 2012 12:13 am nga Kopetenti

» Poezi dashurie
Biografia e Elvana Gjates EmptyFri Jun 29, 2012 9:18 am nga oltian cerri

» Kush mendoni se do jete kengetari i vitit 2012?
Biografia e Elvana Gjates EmptyFri Jun 29, 2012 9:14 am nga oltian cerri

» Live The Life Welcome!!
Biografia e Elvana Gjates EmptyFri Mar 16, 2012 4:52 pm nga DeViL

» Foto te Zajmines "HOT"
Biografia e Elvana Gjates EmptyThu Feb 09, 2012 9:56 pm nga klajdi

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Biografia e Elvana Gjates EmptyFri Jan 20, 2012 3:09 pm nga PLUTO

» Video Meta-Prifti!!
Biografia e Elvana Gjates EmptyFri Jan 20, 2012 2:02 pm nga PLUTO

» BURN - Per dike
Biografia e Elvana Gjates EmptySat Jan 14, 2012 8:33 pm nga DeViL

» Urimi i Top Medias per festat
Biografia e Elvana Gjates EmptySat Jan 07, 2012 9:07 am nga Sweetness

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Biografia e Elvana Gjates EmptyWed Dec 28, 2011 3:59 pm nga DeViL

» Kerkon pune?!
Biografia e Elvana Gjates EmptyFri Dec 16, 2011 4:50 pm nga FoX

» Aleanca Kuq e Zi
Biografia e Elvana Gjates EmptyTue Dec 06, 2011 10:20 am nga Sweetness

» KUQ E ZI Videoklipi Kombetar Shqiptar - 2011
Biografia e Elvana Gjates EmptyTue Dec 06, 2011 9:54 am nga Sweetness

» Fansat ankohen për Çiljetën: “Të duam në festivale”
Biografia e Elvana Gjates EmptyTue Dec 06, 2011 9:49 am nga Sweetness

» Seldi kapet mat me Adelina Tahirin
Biografia e Elvana Gjates EmptyTue Dec 06, 2011 9:48 am nga Sweetness

» Jonida Maliqi shton 15 kilogramë gjatë shtatzënisë
Biografia e Elvana Gjates EmptyTue Dec 06, 2011 9:47 am nga Sweetness

Top posters
Sweetness (507)
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcapBiografia e Elvana Gjates I_voting_barBiografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 
DeViL (367)
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcapBiografia e Elvana Gjates I_voting_barBiografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 
Amarda (324)
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcapBiografia e Elvana Gjates I_voting_barBiografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 
Star Girl (222)
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcapBiografia e Elvana Gjates I_voting_barBiografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 
Android (127)
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcapBiografia e Elvana Gjates I_voting_barBiografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 
The Game (120)
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcapBiografia e Elvana Gjates I_voting_barBiografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 
PLUTO (114)
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcapBiografia e Elvana Gjates I_voting_barBiografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 
Jennifer (46)
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcapBiografia e Elvana Gjates I_voting_barBiografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 
FoX (33)
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcapBiografia e Elvana Gjates I_voting_barBiografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 
GT (22)
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcapBiografia e Elvana Gjates I_voting_barBiografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 

Most active topic starters
Sweetness
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcapBiografia e Elvana Gjates I_voting_barBiografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 
DeViL
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcapBiografia e Elvana Gjates I_voting_barBiografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 
PLUTO
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcapBiografia e Elvana Gjates I_voting_barBiografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 
Amarda
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcapBiografia e Elvana Gjates I_voting_barBiografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 
FoX
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcapBiografia e Elvana Gjates I_voting_barBiografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 
Star Girl
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcapBiografia e Elvana Gjates I_voting_barBiografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 
The Game
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcapBiografia e Elvana Gjates I_voting_barBiografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 
GT
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcapBiografia e Elvana Gjates I_voting_barBiografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 
Napoleon
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcapBiografia e Elvana Gjates I_voting_barBiografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 
Dreamer
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcapBiografia e Elvana Gjates I_voting_barBiografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 

Sondazh

Kengerari me i mire i vitit 2012

Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcap19%Biografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 19% [ 24 ]
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcap4%Biografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 4% [ 5 ]
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcap11%Biografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 11% [ 14 ]
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcap21%Biografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 21% [ 26 ]
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcap10%Biografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 10% [ 12 ]
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcap6%Biografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 6% [ 8 ]
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcap2%Biografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 2% [ 2 ]
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcap2%Biografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 2% [ 3 ]
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcap21%Biografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 21% [ 27 ]
Biografia e Elvana Gjates I_vote_lcap4%Biografia e Elvana Gjates I_vote_rcap 4% [ 5 ]

Totali i votave : 126

Top posting users this month

Top posting users this week

EroticSite Facebook Like

You are not connected. Please login or register

ZonaShqiptare.co.nr » Tema Shoqerore » V.I.P Biografi » Biografia e Elvana Gjates

Biografia e Elvana Gjates

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Biografia e Elvana Gjates Empty Biografia e Elvana Gjates prej Wed Nov 09, 2011 9:11 pm

Sweetness

Sweetness
Administrator
Administrator
Biografia e Elvana Gjates 289
Emri i Elvana Gjatës nuk është i rastësishëm në botën e muzikës dhe as thjesht për të plotësuar ndonjë nga kapriçiot e moshës. Rruga e saj artistike ka filluar që fëmijë, me debutimet e saj të para në pallatin e pionierëve. Që në pjesëmarrjen e saj të parë, në Festivalin e Zërave të Rinj, vlerësohet me çmimin e tretë, me këngën 'Të këndojmë së bashku'. Ky çmim e inkurajon edhe më tej në rrugën e saj të saponisur.

Merr pjesë në spektaklin 'Kërkohet një yll', dhe në interpretimin e këngëve të Laura Pauzinit del në finale, nën shkëlqimin e një ylli të fshehur tek këngëtarja e re. E shtyrë nga i ati merr pjesë në edicionin e parë të show-t televiziv, 'Ethet e së premtes mbrëma'. Elvana, me një paraqitje të admirueshme skenike, por edhe me zërin e saj të ëmbël dhe melodioz do të fitojë simpatinë jo vetëm të stafit realizues, por edhe të publikut, i cili e ka votuar dhe e ka duartrotikur ngrohtësisht. Fati e ndjek nga mbrapa dhe ajo do të jetë një nga dhjetë finalistët e një prej spektakleve më të ndjekur në Shqipëri, ku evidentohet talenti i këngëtarëve të rinj.

'Ethet e së premtes mbrëma', më hapi dyert e suksesit, në rrugën e profesionalizmit muzikor', thotë Elvana, kur kujton momentet emocionuese nga ky spektakël , i cili ndezi dritën jeshile në rrugën e saj muzikore. Pas këtij spektakli, emri i Elvana Gjatës, nuk do të jetë më i panjohur, por do të fillojë bashkëpunimet me emra të njohur të muzikës shqiptare. Menjëherë pas 'Etheve', merr pjesë në një duet me solistin e grupit 'The Dreams' në 'Maratonën e këngës popullore' dhe arrijnë të dalin edhe në finale, ku Elvana dallohet edhe në interpretimin e këngëve popullore. Në vitin 2003, merr pjesë përkrah emrave të njohur të muzikës shqiptare, në festivalin e RTVSH, me këngën 'Pranë teje', me një tekst të shkruar nga ajo vete, ku shumë shpejt do të realizojë ëndrrën e saj më të madhe.

Së fundi, tek 'Kënga Magjike' e zhvilluar në Kosovë, paraqitet në një bashkëpunim me Flori Mumajesin dhe Andy DJ. Kënga e saj 'Vetëm Zoti e di', ka pushtuar majat e hit-paredeve në Kosovë, por, edhe në Shqipëri është një nga këngët më të dëgjuara në valët e radios 'Energy'. Një nga qëllimet e saj në këtë koncert ishte që kënga të kishte sukses në tregun muzikor dhe tani ndjehet e plotësuar dhe me fansa të shumtë. Është vetëm 18 vjeç dhe ka filluar përgatitjet për albumin e saj të parë, që pritet të dalë në tregun muzikor në korrik të këtij viti. Këngët e albumit janë të rrymave të ndryshme, por mbizotëron rryma R&B, një nga rrymat më të preferuara nga të rinjtë për momentin.

Deri tani janë rregjistruar 11 këngë, të cilat janë punuar me mjeshtëri nga Flori Mumajesi, producenti artistik i albumit. Kurse këngët të gjitha janë të regjistruara në studiot e radios Energy, dhe Andy Dj, i cili e ka mbështetur edhe financiarisht. Albumi do të shoqërohet edhe me një videoklip, që do të filmohet jashtë vendit dhe që do të jetë edhe supriza e publikimit të albumit. Krahas përgatitjeve për albumin e saj të parë, ajo po përgatitet edhe për fillimin e studimeve të larta në Akademinë e Arteve, dega regjisurë. Nuk do ta tradhëtojë këngën, por në këtë degë ajo mendon të kompletohet artistikisht, që në të ardhmen përveç se një regjizore e mirë, shpreson të bëhet një show-girl e famshme.

Dy motra këngëtare Ka qenë Migena, motra e madhe e Elvanës, ajo që e ka zbuluar si këngëtare.Ajo e ka shtyrë gjithmonë për pjesëmarrjet në konkurse dhe spektakle të ndryshme televizive. Migena është studente në vitin e fundit për kanto dhe për Elvanën, ajo ka qenë gjithmonë 'udhëheqësja e saj artistike'. Dy vajzat e familjes Gjata, vajzat e nënkolonelit Fatmir Gjatës, në rrugën që ato kanë nisur, kanë gjetur gjithmonë mbështetjen e veçantë të babait të tyre, që padyshhim një pjesë e suksesit të tyre i dedikohet atij.


_________________
ZonaShqiptareBiografia e Elvana Gjates Rev210

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi


Copyright © ZonaShqiptare.co.nr 2012. All right reserved. Powered by ADA Network Group


Create a forum on Forumotion | Society and Culture | Misc | © PunBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Latest discussions