ZonaShqiptare.co.nr
Agim Vinca 373360_263296830381277_281311100_n Vizitor. Ketu mund te gjesh: Forum | Lajme | Video | Filma | Muzike <> Forum | News | Videos | Movies | Music.
ZonaShqiptare.co.nr

Nje bote plot informacion!!

Facebook
Tema Fundit
» seks me motren time te madhe
Agim Vinca EmptyMon Jan 22, 2018 9:22 pm nga kamerras10

» seks i eger me kunatin
Agim Vinca EmptyMon Jan 22, 2018 9:20 pm nga kamerras10

» Si me qiu tezja ime
Agim Vinca EmptyMon Sep 11, 2017 10:54 pm nga kamerras10

» Seks me vellain
Agim Vinca EmptyMon Jul 31, 2017 11:28 am nga kamerras10

» Foto te Genta Ismajlit
Agim Vinca EmptySat Feb 07, 2015 11:30 pm nga edi.devolli.1

» Foto te vipave shqiptare me te brendshme ose nudo!
Agim Vinca EmptySun Sep 14, 2014 11:42 am nga Inonimine -BOY

» Seks i ndaluar
Agim Vinca EmptySun May 04, 2014 12:39 am nga intuita_

» te pallosh kunaten
Agim Vinca EmptyTue Apr 01, 2014 8:05 pm nga DeViL

» Foto nudo te Zajmina Vasjarit.
Agim Vinca EmptyFri Mar 28, 2014 1:19 am nga agetamuco

» Histori Erotice (Personale)
Agim Vinca EmptyThu Mar 06, 2014 5:00 pm nga Vizitor

» Kerkoj pune
Agim Vinca EmptyTue Feb 04, 2014 8:38 pm nga vini_on

» seks me kunaten
Agim Vinca EmptySat Sep 28, 2013 5:49 pm nga Vizitor

» Video Erotike
Agim Vinca EmptyTue Jun 04, 2013 11:14 pm nga shpetim spahiu

» Foto "HOT" te Arta Bajramit
Agim Vinca EmptyWed Dec 19, 2012 11:02 am nga alexs marpalaj

» Foto "NUDO" te Rozana Radit
Agim Vinca EmptyFri Nov 16, 2012 12:13 am nga Kopetenti

» Poezi dashurie
Agim Vinca EmptyFri Jun 29, 2012 9:18 am nga oltian cerri

» Kush mendoni se do jete kengetari i vitit 2012?
Agim Vinca EmptyFri Jun 29, 2012 9:14 am nga oltian cerri

» Live The Life Welcome!!
Agim Vinca EmptyFri Mar 16, 2012 4:52 pm nga DeViL

» Foto te Zajmines "HOT"
Agim Vinca EmptyThu Feb 09, 2012 9:56 pm nga klajdi

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Agim Vinca EmptyFri Jan 20, 2012 3:09 pm nga PLUTO

» Video Meta-Prifti!!
Agim Vinca EmptyFri Jan 20, 2012 2:02 pm nga PLUTO

» BURN - Per dike
Agim Vinca EmptySat Jan 14, 2012 8:33 pm nga DeViL

» Urimi i Top Medias per festat
Agim Vinca EmptySat Jan 07, 2012 9:07 am nga Sweetness

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Agim Vinca EmptyWed Dec 28, 2011 3:59 pm nga DeViL

» Kerkon pune?!
Agim Vinca EmptyFri Dec 16, 2011 4:50 pm nga FoX

» Aleanca Kuq e Zi
Agim Vinca EmptyTue Dec 06, 2011 10:20 am nga Sweetness

» KUQ E ZI Videoklipi Kombetar Shqiptar - 2011
Agim Vinca EmptyTue Dec 06, 2011 9:54 am nga Sweetness

» Fansat ankohen për Çiljetën: “Të duam në festivale”
Agim Vinca EmptyTue Dec 06, 2011 9:49 am nga Sweetness

» Seldi kapet mat me Adelina Tahirin
Agim Vinca EmptyTue Dec 06, 2011 9:48 am nga Sweetness

» Jonida Maliqi shton 15 kilogramë gjatë shtatzënisë
Agim Vinca EmptyTue Dec 06, 2011 9:47 am nga Sweetness

Top posters
Sweetness (507)
Agim Vinca I_vote_lcapAgim Vinca I_voting_barAgim Vinca I_vote_rcap 
DeViL (367)
Agim Vinca I_vote_lcapAgim Vinca I_voting_barAgim Vinca I_vote_rcap 
Amarda (324)
Agim Vinca I_vote_lcapAgim Vinca I_voting_barAgim Vinca I_vote_rcap 
Star Girl (222)
Agim Vinca I_vote_lcapAgim Vinca I_voting_barAgim Vinca I_vote_rcap 
Android (127)
Agim Vinca I_vote_lcapAgim Vinca I_voting_barAgim Vinca I_vote_rcap 
The Game (120)
Agim Vinca I_vote_lcapAgim Vinca I_voting_barAgim Vinca I_vote_rcap 
PLUTO (114)
Agim Vinca I_vote_lcapAgim Vinca I_voting_barAgim Vinca I_vote_rcap 
Jennifer (46)
Agim Vinca I_vote_lcapAgim Vinca I_voting_barAgim Vinca I_vote_rcap 
FoX (33)
Agim Vinca I_vote_lcapAgim Vinca I_voting_barAgim Vinca I_vote_rcap 
GT (22)
Agim Vinca I_vote_lcapAgim Vinca I_voting_barAgim Vinca I_vote_rcap 

Most active topic starters
Sweetness
Agim Vinca I_vote_lcapAgim Vinca I_voting_barAgim Vinca I_vote_rcap 
DeViL
Agim Vinca I_vote_lcapAgim Vinca I_voting_barAgim Vinca I_vote_rcap 
PLUTO
Agim Vinca I_vote_lcapAgim Vinca I_voting_barAgim Vinca I_vote_rcap 
Amarda
Agim Vinca I_vote_lcapAgim Vinca I_voting_barAgim Vinca I_vote_rcap 
FoX
Agim Vinca I_vote_lcapAgim Vinca I_voting_barAgim Vinca I_vote_rcap 
Star Girl
Agim Vinca I_vote_lcapAgim Vinca I_voting_barAgim Vinca I_vote_rcap 
The Game
Agim Vinca I_vote_lcapAgim Vinca I_voting_barAgim Vinca I_vote_rcap 
GT
Agim Vinca I_vote_lcapAgim Vinca I_voting_barAgim Vinca I_vote_rcap 
Napoleon
Agim Vinca I_vote_lcapAgim Vinca I_voting_barAgim Vinca I_vote_rcap 
vini_on
Agim Vinca I_vote_lcapAgim Vinca I_voting_barAgim Vinca I_vote_rcap 

Sondazh

Kengerari me i mire i vitit 2012

Agim Vinca I_vote_lcap19%Agim Vinca I_vote_rcap 19% [ 24 ]
Agim Vinca I_vote_lcap4%Agim Vinca I_vote_rcap 4% [ 5 ]
Agim Vinca I_vote_lcap11%Agim Vinca I_vote_rcap 11% [ 14 ]
Agim Vinca I_vote_lcap21%Agim Vinca I_vote_rcap 21% [ 26 ]
Agim Vinca I_vote_lcap10%Agim Vinca I_vote_rcap 10% [ 12 ]
Agim Vinca I_vote_lcap6%Agim Vinca I_vote_rcap 6% [ 8 ]
Agim Vinca I_vote_lcap2%Agim Vinca I_vote_rcap 2% [ 2 ]
Agim Vinca I_vote_lcap2%Agim Vinca I_vote_rcap 2% [ 3 ]
Agim Vinca I_vote_lcap21%Agim Vinca I_vote_rcap 21% [ 27 ]
Agim Vinca I_vote_lcap4%Agim Vinca I_vote_rcap 4% [ 5 ]

Totali i votave : 126

Top posting users this month

Top posting users this week

EroticSite Facebook Like

You are not connected. Please login or register

ZonaShqiptare.co.nr » Tema Shoqerore » Letersia » Agim Vinca

Agim Vinca

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Agim Vinca Empty Agim Vinca prej Mon Oct 17, 2011 9:41 am

Sweetness

Sweetness
Administrator
Administrator
Agim Vinca lindi më 22 maj 1947 në Veleshtë të Strugës (Maqedoni). Shkollën fillore e kreu në vendlindje, ndërsa të mesmen në Strugë. Studimet për gjuhë dhe letërsi shqipe i kreu në vitin 1970, në Fakultetin Filozofik të Universitetit të Prishtinës., ku edhe magjistroi dhe doktoroi. Është profesor ordinar në Fakultetin e Filologjisë të Universitetit të Prishtinës, ku ligjëron Letërsinë e sotme shqipe.

Agim Vinca është njëri nga poetët e njohur bashkëkohorë shqiptarë dhe njëri ndër studiuesit e dalluar të letërsisë shqipe. Agim Vinca merret edhe me përkthime letrare. Jeton dhe punon në Prishtinë.

Tituj të veprave

Feniksi (poezi, 1972)
Bregu i mallit (poezi, 1975)
Në vend të biografisë (poezi, 1977)
Aspekte të kritikës sonë (studim, 1977)
Qasje (kritikë, 1980)
Buzëdrinas (poezi, 1981)
Struktura e zhvillimit të poezisë së sotme shqipe (1945-1980) (monografi historiko-letrare, 1985)
Iz savremene albanske poezije u Jugoslaviji (antologji, Sarajevë, 1985)
Arna dhe ëndrra (poezi, 1987)
Orët e poezisë (kritikë letrare, 1990)
Populli i pandalur (publicistikë, 1992)
Alternativa letrare shqiptare (kritikë letrare, 1995)
Kohë e keqe për lirikën (poezi, 1997)
Shqiptarët mes mitit dhe realitetit (publicistikë, 1997)
Dri' (poezi, përzgjedhje, Tiranë, 1999)
Sonet i vetmuar (poezi të vjetra dhe të reja, 2001)
Kurs i teorive letrare. Prej antikës deri te postmodernizmi (libër teorik, 2002)
Panteoni i ideve letrare (libër teorik, 2003)
Fije të pakëputura (sprova letrare dhe kulturore, 2004)
Kënga e hapur (antologji e komentuar, 2005)
Psalmet e rrënjës (poezi, 2007)

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi


Copyright © ZonaShqiptare.co.nr 2012. All right reserved. Powered by ADA Network Group


Create a forum on Forumotion | © PunBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Latest discussions