ZonaShqiptare.co.nr
Azem Shkreli 373360_263296830381277_281311100_n Vizitor. Ketu mund te gjesh: Forum | Lajme | Video | Filma | Muzike <> Forum | News | Videos | Movies | Music.
ZonaShqiptare.co.nr

Nje bote plot informacion!!

Facebook
Tema Fundit
» seks me motren time te madhe
Azem Shkreli EmptyMon Jan 22, 2018 9:22 pm nga kamerras10

» seks i eger me kunatin
Azem Shkreli EmptyMon Jan 22, 2018 9:20 pm nga kamerras10

» Si me qiu tezja ime
Azem Shkreli EmptyMon Sep 11, 2017 10:54 pm nga kamerras10

» Seks me vellain
Azem Shkreli EmptyMon Jul 31, 2017 11:28 am nga kamerras10

» Foto te Genta Ismajlit
Azem Shkreli EmptySat Feb 07, 2015 11:30 pm nga edi.devolli.1

» Foto te vipave shqiptare me te brendshme ose nudo!
Azem Shkreli EmptySun Sep 14, 2014 11:42 am nga Inonimine -BOY

» Seks i ndaluar
Azem Shkreli EmptySun May 04, 2014 12:39 am nga intuita_

» te pallosh kunaten
Azem Shkreli EmptyTue Apr 01, 2014 8:05 pm nga DeViL

» Foto nudo te Zajmina Vasjarit.
Azem Shkreli EmptyFri Mar 28, 2014 1:19 am nga agetamuco

» Histori Erotice (Personale)
Azem Shkreli EmptyThu Mar 06, 2014 5:00 pm nga Vizitor

» Kerkoj pune
Azem Shkreli EmptyTue Feb 04, 2014 8:38 pm nga vini_on

» seks me kunaten
Azem Shkreli EmptySat Sep 28, 2013 5:49 pm nga Vizitor

» Video Erotike
Azem Shkreli EmptyTue Jun 04, 2013 11:14 pm nga shpetim spahiu

» Foto "HOT" te Arta Bajramit
Azem Shkreli EmptyWed Dec 19, 2012 11:02 am nga alexs marpalaj

» Foto "NUDO" te Rozana Radit
Azem Shkreli EmptyFri Nov 16, 2012 12:13 am nga Kopetenti

» Poezi dashurie
Azem Shkreli EmptyFri Jun 29, 2012 9:18 am nga oltian cerri

» Kush mendoni se do jete kengetari i vitit 2012?
Azem Shkreli EmptyFri Jun 29, 2012 9:14 am nga oltian cerri

» Live The Life Welcome!!
Azem Shkreli EmptyFri Mar 16, 2012 4:52 pm nga DeViL

» Foto te Zajmines "HOT"
Azem Shkreli EmptyThu Feb 09, 2012 9:56 pm nga klajdi

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Azem Shkreli EmptyFri Jan 20, 2012 3:09 pm nga PLUTO

» Video Meta-Prifti!!
Azem Shkreli EmptyFri Jan 20, 2012 2:02 pm nga PLUTO

» BURN - Per dike
Azem Shkreli EmptySat Jan 14, 2012 8:33 pm nga DeViL

» Urimi i Top Medias per festat
Azem Shkreli EmptySat Jan 07, 2012 9:07 am nga Sweetness

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Azem Shkreli EmptyWed Dec 28, 2011 3:59 pm nga DeViL

» Kerkon pune?!
Azem Shkreli EmptyFri Dec 16, 2011 4:50 pm nga FoX

» Aleanca Kuq e Zi
Azem Shkreli EmptyTue Dec 06, 2011 10:20 am nga Sweetness

» KUQ E ZI Videoklipi Kombetar Shqiptar - 2011
Azem Shkreli EmptyTue Dec 06, 2011 9:54 am nga Sweetness

» Fansat ankohen për Çiljetën: “Të duam në festivale”
Azem Shkreli EmptyTue Dec 06, 2011 9:49 am nga Sweetness

» Seldi kapet mat me Adelina Tahirin
Azem Shkreli EmptyTue Dec 06, 2011 9:48 am nga Sweetness

» Jonida Maliqi shton 15 kilogramë gjatë shtatzënisë
Azem Shkreli EmptyTue Dec 06, 2011 9:47 am nga Sweetness

Top posters
Sweetness (507)
Azem Shkreli I_vote_lcapAzem Shkreli I_voting_barAzem Shkreli I_vote_rcap 
DeViL (367)
Azem Shkreli I_vote_lcapAzem Shkreli I_voting_barAzem Shkreli I_vote_rcap 
Amarda (324)
Azem Shkreli I_vote_lcapAzem Shkreli I_voting_barAzem Shkreli I_vote_rcap 
Star Girl (222)
Azem Shkreli I_vote_lcapAzem Shkreli I_voting_barAzem Shkreli I_vote_rcap 
Android (127)
Azem Shkreli I_vote_lcapAzem Shkreli I_voting_barAzem Shkreli I_vote_rcap 
The Game (120)
Azem Shkreli I_vote_lcapAzem Shkreli I_voting_barAzem Shkreli I_vote_rcap 
PLUTO (114)
Azem Shkreli I_vote_lcapAzem Shkreli I_voting_barAzem Shkreli I_vote_rcap 
Jennifer (46)
Azem Shkreli I_vote_lcapAzem Shkreli I_voting_barAzem Shkreli I_vote_rcap 
FoX (33)
Azem Shkreli I_vote_lcapAzem Shkreli I_voting_barAzem Shkreli I_vote_rcap 
GT (22)
Azem Shkreli I_vote_lcapAzem Shkreli I_voting_barAzem Shkreli I_vote_rcap 

Most active topic starters
Sweetness
Azem Shkreli I_vote_lcapAzem Shkreli I_voting_barAzem Shkreli I_vote_rcap 
DeViL
Azem Shkreli I_vote_lcapAzem Shkreli I_voting_barAzem Shkreli I_vote_rcap 
PLUTO
Azem Shkreli I_vote_lcapAzem Shkreli I_voting_barAzem Shkreli I_vote_rcap 
Amarda
Azem Shkreli I_vote_lcapAzem Shkreli I_voting_barAzem Shkreli I_vote_rcap 
FoX
Azem Shkreli I_vote_lcapAzem Shkreli I_voting_barAzem Shkreli I_vote_rcap 
Star Girl
Azem Shkreli I_vote_lcapAzem Shkreli I_voting_barAzem Shkreli I_vote_rcap 
The Game
Azem Shkreli I_vote_lcapAzem Shkreli I_voting_barAzem Shkreli I_vote_rcap 
GT
Azem Shkreli I_vote_lcapAzem Shkreli I_voting_barAzem Shkreli I_vote_rcap 
Napoleon
Azem Shkreli I_vote_lcapAzem Shkreli I_voting_barAzem Shkreli I_vote_rcap 
vini_on
Azem Shkreli I_vote_lcapAzem Shkreli I_voting_barAzem Shkreli I_vote_rcap 

Sondazh

Kengerari me i mire i vitit 2012

Azem Shkreli I_vote_lcap19%Azem Shkreli I_vote_rcap 19% [ 24 ]
Azem Shkreli I_vote_lcap4%Azem Shkreli I_vote_rcap 4% [ 5 ]
Azem Shkreli I_vote_lcap11%Azem Shkreli I_vote_rcap 11% [ 14 ]
Azem Shkreli I_vote_lcap21%Azem Shkreli I_vote_rcap 21% [ 26 ]
Azem Shkreli I_vote_lcap10%Azem Shkreli I_vote_rcap 10% [ 12 ]
Azem Shkreli I_vote_lcap6%Azem Shkreli I_vote_rcap 6% [ 8 ]
Azem Shkreli I_vote_lcap2%Azem Shkreli I_vote_rcap 2% [ 2 ]
Azem Shkreli I_vote_lcap2%Azem Shkreli I_vote_rcap 2% [ 3 ]
Azem Shkreli I_vote_lcap21%Azem Shkreli I_vote_rcap 21% [ 27 ]
Azem Shkreli I_vote_lcap4%Azem Shkreli I_vote_rcap 4% [ 5 ]

Totali i votave : 126

Top posting users this month

Top posting users this week

EroticSite Facebook Like

You are not connected. Please login or register

ZonaShqiptare.co.nr » Tema Shoqerore » Letersia » Azem Shkreli

Azem Shkreli

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Azem Shkreli Empty Azem Shkreli prej Mon Oct 17, 2011 9:37 am

Sweetness

Sweetness
Administrator
Administrator
Azem Shkrelí lindi më 1938 në Rugovë të Pejës. Shkollën fillore e kreu në vendlindje, ndërsa në Prishtinë ai vazhdoi shkollën e mesme për të vazhduar fakultetin Filozofik, degën e gjuhës dhe të letërsisë shqipe. Për shumë vjet ai ka qenë kryetar i shoqatës së Shkrimtarëve të Kosovës, drejtor i Teatrit Krahinor në Prishtinë dhe themelues e drejtor i Kosova Filmit.

Poezitë e tij janë përkthyer në shumë gjuhë të huaja. Shfaqja e Azem Shkrelit si poet, përpos që përputhej me ardhjen e talentit të fuqishëm, shënonte njëkohësisht kthesën e parë drejt hapjes dhe modernizimit të poezísë shqipe të Pasluftës. Shkreli u ngjít natyrshëm në kulmet e poezisë së sotme shqiptare dhe këtë vend ai e konsolidoi dhe e përforcoi nga njëra vepër poetike në tjetrën, deri në atë të fundit, që e la dorëshkrim "Zogj dhe gurë", botuar më 1997.

Vdiq në pranverën e vitit 1997.

Veprat letrare

Poezi
Bulzat (1960),
Engjujt e rrugëve (1963),
E di një fialë prej guri (1969),
Nga bibla e heshtjes (1975),
Pagëzimi i fjalës (1981),
Nata e papagajve (1990),
Lirikë me shi (1994),
Zogj dhe gurë (1997).

Prozë
Karvani i bardhë (1961),
Sytë e Evës (1975),
Muri përfundi shqipes Shtatë nga at,

Drama
Fosilet (1968),
Varri i qyqes (1983) etj.

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi


Copyright © ZonaShqiptare.co.nr 2012. All right reserved. Powered by ADA Network Group


Create a forum on Forumotion | © PunBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Latest discussions