ZonaShqiptare.co.nr
Vizitor. Ketu mund te gjesh: Forum | Lajme | Video | Filma | Muzike <> Forum | News | Videos | Movies | Music.
ZonaShqiptare.co.nr

Nje bote plot informacion!!

Facebook
Tema Fundit
» seks me motren time te madhe
Mon Jan 22, 2018 9:22 pm nga kamerras10

» seks i eger me kunatin
Mon Jan 22, 2018 9:20 pm nga kamerras10

» Si me qiu tezja ime
Mon Sep 11, 2017 10:54 pm nga kamerras10

» Seks me vellain
Mon Jul 31, 2017 11:28 am nga kamerras10

» Foto te Genta Ismajlit
Sat Feb 07, 2015 11:30 pm nga edi.devolli.1

» Foto te vipave shqiptare me te brendshme ose nudo!
Sun Sep 14, 2014 11:42 am nga Inonimine -BOY

» Seks i ndaluar
Sun May 04, 2014 12:39 am nga intuita_

» te pallosh kunaten
Tue Apr 01, 2014 8:05 pm nga DeViL

» Foto nudo te Zajmina Vasjarit.
Fri Mar 28, 2014 1:19 am nga agetamuco

» Histori Erotice (Personale)
Thu Mar 06, 2014 5:00 pm nga Vizitor

» Kerkoj pune
Tue Feb 04, 2014 8:38 pm nga vini_on

» seks me kunaten
Sat Sep 28, 2013 5:49 pm nga Vizitor

» Video Erotike
Tue Jun 04, 2013 11:14 pm nga shpetim spahiu

» Foto "HOT" te Arta Bajramit
Wed Dec 19, 2012 11:02 am nga alexs marpalaj

» Foto "NUDO" te Rozana Radit
Fri Nov 16, 2012 12:13 am nga Kopetenti

» Poezi dashurie
Fri Jun 29, 2012 9:18 am nga oltian cerri

» Kush mendoni se do jete kengetari i vitit 2012?
Fri Jun 29, 2012 9:14 am nga oltian cerri

» Live The Life Welcome!!
Fri Mar 16, 2012 4:52 pm nga DeViL

» Foto te Zajmines "HOT"
Thu Feb 09, 2012 9:56 pm nga klajdi

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Fri Jan 20, 2012 3:09 pm nga PLUTO

» Video Meta-Prifti!!
Fri Jan 20, 2012 2:02 pm nga PLUTO

» BURN - Per dike
Sat Jan 14, 2012 8:33 pm nga DeViL

» Urimi i Top Medias per festat
Sat Jan 07, 2012 9:07 am nga Sweetness

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Wed Dec 28, 2011 3:59 pm nga DeViL

» Kerkon pune?!
Fri Dec 16, 2011 4:50 pm nga FoX

» Aleanca Kuq e Zi
Tue Dec 06, 2011 10:20 am nga Sweetness

» KUQ E ZI Videoklipi Kombetar Shqiptar - 2011
Tue Dec 06, 2011 9:54 am nga Sweetness

» Fansat ankohen për Çiljetën: “Të duam në festivale”
Tue Dec 06, 2011 9:49 am nga Sweetness

» Seldi kapet mat me Adelina Tahirin
Tue Dec 06, 2011 9:48 am nga Sweetness

» Jonida Maliqi shton 15 kilogramë gjatë shtatzënisë
Tue Dec 06, 2011 9:47 am nga Sweetness

Top posters
Sweetness (507)
 
DeViL (367)
 
Amarda (324)
 
Star Girl (222)
 
Android (127)
 
The Game (120)
 
PLUTO (114)
 
Jennifer (46)
 
FoX (33)
 
GT (22)
 

Most active topic starters
Sweetness
 
DeViL
 
PLUTO
 
Amarda
 
FoX
 
Star Girl
 
The Game
 
GT
 
Napoleon
 
Dreamer
 

Sondazh

Kengerari me i mire i vitit 2012

19% 19% [ 24 ]
4% 4% [ 5 ]
11% 11% [ 14 ]
21% 21% [ 26 ]
10% 10% [ 12 ]
6% 6% [ 8 ]
2% 2% [ 2 ]
2% 2% [ 3 ]
21% 21% [ 27 ]
4% 4% [ 5 ]

Totali i votave : 126

Top posting users this month

Top posting users this week

EroticSite Facebook Like

You are not connected. Please login or register

ZonaShqiptare.co.nr » Multimedia » Lajme nderkombetare » Barroso prezanton planin anti-krizë

Barroso prezanton planin anti-krizë

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Barroso prezanton planin anti-krizë prej Thu Oct 13, 2011 8:24 am

DeViL

avatar
Root Administrator
Root Administrator
residenti i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso ka prezantuar një plan që ka si qëllim dhënien fund të krizës së borxhit në eurozonë.

Në një fjalim të mbajtur, Barroso deklaroi se bankat duhet të vënë mënjanë më shumë asete për të qenë më të mbrojtura nga humbjet në të ardhmen.

“Bankat e mbështetura nga fondi i ndihmës i eurozonës duhet të mos japin më pjesë nga fitimet apo shpërblime”, tha Barroso.

Presidenti i KE nënvizoi se plani në fjalë projekton rrugën e Evropës për të dalë nga kriza ekonomike.

“Përgjigjet reaktive
Bankat duhet të vënë mënjanë më shumë asete për të qenë më të mbrojtura nga humbjet në të ardhmen

Jose Manuel Barroso
President i Komisionit Evropian
dhe të pjesshme ndaj aspekteve të ndryshme të krizës nuk janë më të mjaftueshme”, u shpreh zoti Barroso.

Komisioni Evropian e ka vlerësuar planin si një “përgjigje gjithëpërfshirëse ndaj krizës”.

Ai përmban pesë pika aksioni, që sipas presidentit, do të përcajnë rrethin vicioz që ekziston mes dyshimeve për vazhdimin e krizës së borxhit, stabilitetit të sistemeve bankare dhe perspektivave të rritjes ekonomike të vendeve të BE.

Pesë pikat e planit janë këto:

Pika 1 - Reagim vendimtar për Greqinë në mënyrë që të bien të gjitha dyshimet mbi mbështetjen e ekonomisë së vendit. Kjo përfshin edhe lirimin e këstit më të fundit të ndihmave.

Pika 2 - Implementim të masave të miratuara në korrik, që përfshijnë rritjen e kapaciteteve të Fondit Financiar Evropian të Stabilitetit në 440 miliardë euro dhe përshpejtimin e fondit të tij pasardhës, Mekanizmi Evropian i Stabilitetit.

Pika 3 - Aksion të koordinuar për përforcimin e bankave evropiane, të cilat duhet të lënë mënjanë më shumë asete për të mbuluar humbjet, duke ndërprerë financimet private apo të qeverive nëse është e nevojshme. Nëse kjo nuk është e mjaftueshme, ato mund të mbështeten tek FFES, por nëse e bëjnë këtë nuk do të lejohen të paguajnë pjesë të fitimeve apo shpërblime.

Pika 4 - Të përshpejtohen politikat për të nxitur rritjen dhe stabilitetin ekonomik, si për shembull duke zbatuar marrëveshje të tregtisë së lirë.

Pika 5 - Të ndërtohen baza më të forta për qeverisjen ekonomike në vendet e eurozonës.


_________________
ZonaShqiptare
http://zonashqiptare.co.nr

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi


Copyright © ZonaShqiptare.co.nr 2012. All right reserved. Powered by ADA Network Group


Free forum | Society and Culture | Meeting | © PunBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog