ZonaShqiptare.co.nr
Vizitor. Ketu mund te gjesh: Forum | Lajme | Video | Filma | Muzike <> Forum | News | Videos | Movies | Music.
ZonaShqiptare.co.nr

Nje bote plot informacion!!

Facebook
Tema Fundit
» seks me motren time te madhe
Mon Jan 22, 2018 9:22 pm nga kamerras10

» seks i eger me kunatin
Mon Jan 22, 2018 9:20 pm nga kamerras10

» Si me qiu tezja ime
Mon Sep 11, 2017 10:54 pm nga kamerras10

» Seks me vellain
Mon Jul 31, 2017 11:28 am nga kamerras10

» Foto te Genta Ismajlit
Sat Feb 07, 2015 11:30 pm nga edi.devolli.1

» Foto te vipave shqiptare me te brendshme ose nudo!
Sun Sep 14, 2014 11:42 am nga Inonimine -BOY

» Seks i ndaluar
Sun May 04, 2014 12:39 am nga intuita_

» te pallosh kunaten
Tue Apr 01, 2014 8:05 pm nga DeViL

» Foto nudo te Zajmina Vasjarit.
Fri Mar 28, 2014 1:19 am nga agetamuco

» Histori Erotice (Personale)
Thu Mar 06, 2014 5:00 pm nga Vizitor

» Kerkoj pune
Tue Feb 04, 2014 8:38 pm nga vini_on

» seks me kunaten
Sat Sep 28, 2013 5:49 pm nga Vizitor

» Video Erotike
Tue Jun 04, 2013 11:14 pm nga shpetim spahiu

» Foto "HOT" te Arta Bajramit
Wed Dec 19, 2012 11:02 am nga alexs marpalaj

» Foto "NUDO" te Rozana Radit
Fri Nov 16, 2012 12:13 am nga Kopetenti

» Poezi dashurie
Fri Jun 29, 2012 9:18 am nga oltian cerri

» Kush mendoni se do jete kengetari i vitit 2012?
Fri Jun 29, 2012 9:14 am nga oltian cerri

» Live The Life Welcome!!
Fri Mar 16, 2012 4:52 pm nga DeViL

» Foto te Zajmines "HOT"
Thu Feb 09, 2012 9:56 pm nga klajdi

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Fri Jan 20, 2012 3:09 pm nga PLUTO

» Video Meta-Prifti!!
Fri Jan 20, 2012 2:02 pm nga PLUTO

» BURN - Per dike
Sat Jan 14, 2012 8:33 pm nga DeViL

» Urimi i Top Medias per festat
Sat Jan 07, 2012 9:07 am nga Sweetness

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Wed Dec 28, 2011 3:59 pm nga DeViL

» Kerkon pune?!
Fri Dec 16, 2011 4:50 pm nga FoX

» Aleanca Kuq e Zi
Tue Dec 06, 2011 10:20 am nga Sweetness

» KUQ E ZI Videoklipi Kombetar Shqiptar - 2011
Tue Dec 06, 2011 9:54 am nga Sweetness

» Fansat ankohen për Çiljetën: “Të duam në festivale”
Tue Dec 06, 2011 9:49 am nga Sweetness

» Seldi kapet mat me Adelina Tahirin
Tue Dec 06, 2011 9:48 am nga Sweetness

» Jonida Maliqi shton 15 kilogramë gjatë shtatzënisë
Tue Dec 06, 2011 9:47 am nga Sweetness

Top posters
Sweetness (507)
 
DeViL (367)
 
Amarda (324)
 
Star Girl (222)
 
Android (127)
 
The Game (120)
 
PLUTO (114)
 
Jennifer (46)
 
FoX (33)
 
GT (22)
 

Most active topic starters
Sweetness
 
DeViL
 
PLUTO
 
Amarda
 
FoX
 
Star Girl
 
The Game
 
GT
 
Napoleon
 
Dreamer
 

Sondazh

Kengerari me i mire i vitit 2012

19% 19% [ 24 ]
4% 4% [ 5 ]
11% 11% [ 14 ]
21% 21% [ 26 ]
10% 10% [ 12 ]
6% 6% [ 8 ]
2% 2% [ 2 ]
2% 2% [ 3 ]
21% 21% [ 27 ]
4% 4% [ 5 ]

Totali i votave : 126

Top posting users this month

Top posting users this week

EroticSite Facebook Like

You are not connected. Please login or register

ZonaShqiptare.co.nr » Multimedia » Gazeta Shqiptare » Gazeta SHqiptare: Berisha: Toptanet tradhetare

Gazeta SHqiptare: Berisha: Toptanet tradhetare

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Gazeta SHqiptare: Berisha: Toptanet tradhetare prej Sat Oct 15, 2011 7:52 am

PLUTO

avatar
Root Administrator
Root Administrator

Valentina Madani

Një ditë pas publikim it të progres-raportit të Komisionit Europian, palët kanë vijuar akuzat e ashpra mes tyre pavarësisht se fryma e bashkëpunimit mes mazho-rancës dhe opozitës ishte rekomandimi kryesor për marrjen e statusit të vendit kandidat. Në fjalën e tij në Kuvend, kryeministri, Sali Berisha fajësoi socialistët për bllokimin e integrimit të vendit. Madje sipas tij dëmin që opozita i ka sjellë Shqipërisë nuk ia kanë bërë as pushtuesit më të egër të saj. “Shqiptarë, këta zotërinj nuk kanë bllokuar vetëm ligjet me 3/5, por kanë votuar kundër të gjitha ligjeve. Bllokimi i vizave do mbetet përpjekja e tyre më diabolike. Një ditë, në tempullin e Brukselit, një personalitet i shquar do të më thoshte: mirë ai, zotëri (Edi Rama), se është kaq antishqiptar, po ata që e ndjekin në këtë mënyrë, çfarë janë. Përgjigja ime ishte se edhe ai, edhe ata janë shqiptarë, sepse atë që i kanë bërë shqiptarët, Shqipërisë, nuk ia ka bërë asnjë barbar. Atë që i ka bërë Enver Hoxha, Shqipërisë, nuk ia kanë bërë të gjitha pushtimet. Atë që i kanë bërë Toptanët dhe Haxhiqamilët, Shqipërisë, nuk ia kanë bërë të gjithë okupatorët. Atë që i kanë bërë shqiptarët, Shqipërisë, nuk ia ka bërë kurrkush. Kur unë u deklarova një herë, se këta jemi ne, shqiptarët, me këtë desha të them se unë nuk ju përjashtoj dot, ju jeni shqiptarë, jeni pjesë e këtij vendi”, deklaroi Berisha. Mandej kryeministri filloi të rendiste arritjet e qeverisë së tij, por përpjekjet e deputetit socialist, Saimir Tahiri për t’i ndërprerë fjalën e kanë nervozuar. “Ty që flet nga vendi mund të ta bëj fytyrën më të zezë se këpucët e tua nga fëmijëria jote deri më sot. Ti e di mirë që unë të njoh mirë ty, si je rrit, ku je rrit, cilën ke pas dhe cila është pasaporta jote. Këto i di ti në mos shko e pyet pak. Në këta deputetë për fatin tënd të keq ti je ai që ka rasit për një rrethanë të caktuar të të njoh më mirë në çdo etapë të jetës tënde”, iu drejtua Berisha, deputetit socialist. Vetë Tahiri nuk ka preferuar të reagojë nga Kuvendi për këto akuza të ashpra të bëra në adresë të tij. Por në një prononcim për “Gazeta Shqiptare”, Tahiri tha se “thjesht më vjen turp për këtë që na ka rënë për hise ta kemi kryeministër”. Ndërkohë në fjalën e tij, shefi i ekzekutivit nuk harroi pa thumbuar edhe Presidentin e Republikës, Bamir Topi duke iu “sugjeruar” socialistëve të mos bëhen zëdhënës të tij. “Nëse doni të bëheni zëdhënës të Presidentit, bëhuni, por ne jemi shumica sovrane e popullit shqiptar dhe do t’i përmbahemi sovranitetit. Ju vazhdoni ashtu si të doni. Ne nuk ju diktojmë asgjë. Kjo është oferta jonë”, tha Berisha. Kryeministri shprehu mandej gadishmërinë se është dakord për të nisur reformën zgjedhore dhe reformën parlamentare, por nuk do të lejojë atë që ai e quajti dhunim të parlamentarizmit. “Ofroj konsensus të plotë për reformën, nëse nuk doni, hartoni të gjitha amendamentet i dërgoni në OSBE/ODIHR e ne do i votojmë. Që nesër të ulemi të shqyrtojmë rregulloren e parlamentit, të marrim rregulloren e parlamentit europian. Por doni rregulla për të dhunuar parlamentarizmin nuk mund të ndodhë”, përfundoi Berisha.

DEKLARATAT MË TË
FORTA TË BERISHËS

- Atë që i kanë bërë Toptanët, Shqipërisë, nuk ia kanë bërë të gjithë okupatorët

- Për Saimir Tahirin
Mund të ta bëj fytyrën më të zezë se këpucët e tua nga fëmijëria jote deri më sot. Ti e di mirë që unë të njoh mirë ty, si je rrit, ku je rrit, cilën ke pas dhe cila është pasaporta jote.

http://zonashqiptare.betaboard.net

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi


Copyright © ZonaShqiptare.co.nr 2012. All right reserved. Powered by ADA Network Group


Free forum | © PunBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog