ZonaShqiptare.co.nr
Vizitor. Ketu mund te gjesh: Forum | Lajme | Video | Filma | Muzike <> Forum | News | Videos | Movies | Music.
ZonaShqiptare.co.nr

Nje bote plot informacion!!

Facebook
Tema Fundit
» seks me motren time te madhe
Mon Jan 22, 2018 9:22 pm nga kamerras10

» seks i eger me kunatin
Mon Jan 22, 2018 9:20 pm nga kamerras10

» Si me qiu tezja ime
Mon Sep 11, 2017 10:54 pm nga kamerras10

» Seks me vellain
Mon Jul 31, 2017 11:28 am nga kamerras10

» Foto te Genta Ismajlit
Sat Feb 07, 2015 11:30 pm nga edi.devolli.1

» Foto te vipave shqiptare me te brendshme ose nudo!
Sun Sep 14, 2014 11:42 am nga Inonimine -BOY

» Seks i ndaluar
Sun May 04, 2014 12:39 am nga intuita_

» te pallosh kunaten
Tue Apr 01, 2014 8:05 pm nga DeViL

» Foto nudo te Zajmina Vasjarit.
Fri Mar 28, 2014 1:19 am nga agetamuco

» Histori Erotice (Personale)
Thu Mar 06, 2014 5:00 pm nga Vizitor

» Kerkoj pune
Tue Feb 04, 2014 8:38 pm nga vini_on

» seks me kunaten
Sat Sep 28, 2013 5:49 pm nga Vizitor

» Video Erotike
Tue Jun 04, 2013 11:14 pm nga shpetim spahiu

» Foto "HOT" te Arta Bajramit
Wed Dec 19, 2012 11:02 am nga alexs marpalaj

» Foto "NUDO" te Rozana Radit
Fri Nov 16, 2012 12:13 am nga Kopetenti

» Poezi dashurie
Fri Jun 29, 2012 9:18 am nga oltian cerri

» Kush mendoni se do jete kengetari i vitit 2012?
Fri Jun 29, 2012 9:14 am nga oltian cerri

» Live The Life Welcome!!
Fri Mar 16, 2012 4:52 pm nga DeViL

» Foto te Zajmines "HOT"
Thu Feb 09, 2012 9:56 pm nga klajdi

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Fri Jan 20, 2012 3:09 pm nga PLUTO

» Video Meta-Prifti!!
Fri Jan 20, 2012 2:02 pm nga PLUTO

» BURN - Per dike
Sat Jan 14, 2012 8:33 pm nga DeViL

» Urimi i Top Medias per festat
Sat Jan 07, 2012 9:07 am nga Sweetness

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Wed Dec 28, 2011 3:59 pm nga DeViL

» Kerkon pune?!
Fri Dec 16, 2011 4:50 pm nga FoX

» Aleanca Kuq e Zi
Tue Dec 06, 2011 10:20 am nga Sweetness

» KUQ E ZI Videoklipi Kombetar Shqiptar - 2011
Tue Dec 06, 2011 9:54 am nga Sweetness

» Fansat ankohen për Çiljetën: “Të duam në festivale”
Tue Dec 06, 2011 9:49 am nga Sweetness

» Seldi kapet mat me Adelina Tahirin
Tue Dec 06, 2011 9:48 am nga Sweetness

» Jonida Maliqi shton 15 kilogramë gjatë shtatzënisë
Tue Dec 06, 2011 9:47 am nga Sweetness

Top posters
Sweetness (507)
 
DeViL (367)
 
Amarda (324)
 
Star Girl (222)
 
Android (127)
 
The Game (120)
 
PLUTO (114)
 
Jennifer (46)
 
FoX (33)
 
GT (22)
 

Most active topic starters
Sweetness
 
DeViL
 
PLUTO
 
Amarda
 
FoX
 
Star Girl
 
The Game
 
GT
 
Napoleon
 
Dreamer
 

Sondazh

Kengerari me i mire i vitit 2012

19% 19% [ 24 ]
4% 4% [ 5 ]
11% 11% [ 14 ]
21% 21% [ 26 ]
10% 10% [ 12 ]
6% 6% [ 8 ]
2% 2% [ 2 ]
2% 2% [ 3 ]
21% 21% [ 27 ]
4% 4% [ 5 ]

Totali i votave : 126

Top posting users this month

Top posting users this week

EroticSite Facebook Like

You are not connected. Please login or register

ZonaShqiptare.co.nr » Multimedia » Lajme nderkombetare » Obama për Iranin: Do aplikojmë sanksione

Obama për Iranin: Do aplikojmë sanksione

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Obama për Iranin: Do aplikojmë sanksione prej Fri Oct 14, 2011 9:10 am

DeViL

avatar
Root Administrator
Root Administrator
Shtetet e Bashkuara ashpërsuan tonet kundër Iranit, pas zbulimit të komplotit për të vrarë ambasadorin e Arabisë Saudite në Uashington. Presidenti amerikan, Barak Obama në deklaratën e parë publike për çështjen e cilësoi një model të rrezikshëm dhe sjellje të papërgjegjshme të Iranit. Ai theksoi se për këtë akt do të merren sanksione të rrepta me qëllim mobilizmin e bashkësisë ndërkombëtare dhe izolimin e shtetit iranian.

“Në respekt të menyrës se si u përgjigjem, hapi ynë i parë është të garantojmë se ne do të ndjekim penalisht ata individe që janë përmendur në akt-padi dhe unë ia lë prokurorit të Përgjithshëm detyrën të shpjegojë se si do të procedoje. Gjëja e dytë që ne do të bëjmë, është të zbatojmë sanksionet më të rrepta dhe të vazhdojmë të mobilizojmë bashkësinë ndërkombëtare për të garantuar që Irani të izolohet edhe më shumë dhe të paguajë çmimin për një sjellje të tillë”, - tha presidenti Obama.

Gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me presidentin e Koresë së Jugut Li Mjung Bak, Obama tha se Shtetet e Bashkuara nuk përjashtojnë nga tryeza asnjë mundësi kur flitet për Iranin.

“Tani ne nuk përjashtojmë ndonjë mundësi nga tavolina në mënyrën se si do të operojmë me Iranin, por çfarë ne mund të presim është se do të vazhdojmë të zbatojmë atë lloj presioni që do të ketë një impakt direkt në qeverine iraniane derisa të bëjë zgjedhje më të mira për mënyrën si do të ndërveprojë me pjesën tjetër të bashkësisë ndërkombëtare”, vazhdoi Obama.

Të martën, autoritetet e Shteteve të Bashkuara zbuluan një komplot të organizuar nga dy burra të lidhur me Forcat Kuds, për të eliminuar fizikisht ambasadorin e Arabisë Saudite, Adel Al Xhubeir. Njëri prej tyre u arrestua muajin e kaluar ndërsa tjetri besohet se është në Ira


_________________
ZonaShqiptare
http://zonashqiptare.co.nr

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi


Copyright © ZonaShqiptare.co.nr 2012. All right reserved. Powered by ADA Network Group


Free forum | © PunBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblog