ZonaShqiptare.co.nr
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën 373360_263296830381277_281311100_n Vizitor. Ketu mund te gjesh: Forum | Lajme | Video | Filma | Muzike <> Forum | News | Videos | Movies | Music.
ZonaShqiptare.co.nr

Nje bote plot informacion!!

Facebook
Tema Fundit
» seks me motren time te madhe
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptyMon Jan 22, 2018 9:22 pm nga kamerras10

» seks i eger me kunatin
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptyMon Jan 22, 2018 9:20 pm nga kamerras10

» Si me qiu tezja ime
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptyMon Sep 11, 2017 10:54 pm nga kamerras10

» Seks me vellain
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptyMon Jul 31, 2017 11:28 am nga kamerras10

» Foto te Genta Ismajlit
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptySat Feb 07, 2015 11:30 pm nga edi.devolli.1

» Foto te vipave shqiptare me te brendshme ose nudo!
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptySun Sep 14, 2014 11:42 am nga Inonimine -BOY

» Seks i ndaluar
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptySun May 04, 2014 12:39 am nga intuita_

» te pallosh kunaten
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptyTue Apr 01, 2014 8:05 pm nga DeViL

» Foto nudo te Zajmina Vasjarit.
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptyFri Mar 28, 2014 1:19 am nga agetamuco

» Histori Erotice (Personale)
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptyThu Mar 06, 2014 5:00 pm nga Vizitor

» Kerkoj pune
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptyTue Feb 04, 2014 8:38 pm nga vini_on

» seks me kunaten
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptySat Sep 28, 2013 5:49 pm nga Vizitor

» Video Erotike
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptyTue Jun 04, 2013 11:14 pm nga shpetim spahiu

» Foto "HOT" te Arta Bajramit
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptyWed Dec 19, 2012 11:02 am nga alexs marpalaj

» Foto "NUDO" te Rozana Radit
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptyFri Nov 16, 2012 12:13 am nga Kopetenti

» Poezi dashurie
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptyFri Jun 29, 2012 9:18 am nga oltian cerri

» Kush mendoni se do jete kengetari i vitit 2012?
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptyFri Jun 29, 2012 9:14 am nga oltian cerri

» Live The Life Welcome!!
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptyFri Mar 16, 2012 4:52 pm nga DeViL

» Foto te Zajmines "HOT"
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptyThu Feb 09, 2012 9:56 pm nga klajdi

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptyFri Jan 20, 2012 3:09 pm nga PLUTO

» Video Meta-Prifti!!
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptyFri Jan 20, 2012 2:02 pm nga PLUTO

» BURN - Per dike
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptySat Jan 14, 2012 8:33 pm nga DeViL

» Urimi i Top Medias per festat
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptySat Jan 07, 2012 9:07 am nga Sweetness

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptyWed Dec 28, 2011 3:59 pm nga DeViL

» Kerkon pune?!
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptyFri Dec 16, 2011 4:50 pm nga FoX

» Aleanca Kuq e Zi
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptyTue Dec 06, 2011 10:20 am nga Sweetness

» KUQ E ZI Videoklipi Kombetar Shqiptar - 2011
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptyTue Dec 06, 2011 9:54 am nga Sweetness

» Fansat ankohen për Çiljetën: “Të duam në festivale”
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptyTue Dec 06, 2011 9:49 am nga Sweetness

» Seldi kapet mat me Adelina Tahirin
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptyTue Dec 06, 2011 9:48 am nga Sweetness

» Jonida Maliqi shton 15 kilogramë gjatë shtatzënisë
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën EmptyTue Dec 06, 2011 9:47 am nga Sweetness

Top posters
Sweetness (507)
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcapStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_voting_barStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 
DeViL (367)
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcapStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_voting_barStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 
Amarda (324)
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcapStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_voting_barStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 
Star Girl (222)
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcapStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_voting_barStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 
Android (127)
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcapStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_voting_barStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 
The Game (120)
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcapStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_voting_barStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 
PLUTO (114)
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcapStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_voting_barStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 
Jennifer (46)
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcapStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_voting_barStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 
FoX (33)
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcapStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_voting_barStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 
GT (22)
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcapStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_voting_barStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 

Most active topic starters
Sweetness
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcapStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_voting_barStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 
DeViL
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcapStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_voting_barStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 
PLUTO
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcapStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_voting_barStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 
Amarda
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcapStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_voting_barStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 
FoX
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcapStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_voting_barStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 
Star Girl
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcapStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_voting_barStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 
The Game
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcapStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_voting_barStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 
GT
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcapStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_voting_barStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 
Napoleon
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcapStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_voting_barStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 
vini_on
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcapStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_voting_barStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 

Sondazh

Kengerari me i mire i vitit 2012

Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcap19%Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 19% [ 24 ]
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcap4%Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 4% [ 5 ]
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcap11%Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 11% [ 14 ]
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcap21%Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 21% [ 26 ]
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcap10%Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 10% [ 12 ]
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcap6%Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 6% [ 8 ]
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcap2%Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 2% [ 2 ]
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcap2%Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 2% [ 3 ]
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcap21%Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 21% [ 27 ]
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_lcap4%Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën I_vote_rcap 4% [ 5 ]

Totali i votave : 126

Top posting users this month

Top posting users this week

EroticSite Facebook Like

You are not connected. Please login or register

ZonaShqiptare.co.nr » Multimedia » Lajme nderkombetare » Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën

Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën Empty Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën prej Fri Oct 14, 2011 9:09 am

DeViL

DeViL
Root Administrator
Root Administrator
Standard & Poor’s zhvlerëson Spanjën UbsSpanja pëson një tjetër goditje nga agjencitë e vlerësimit të kreditimit. Standard & Poor’s ka zhvlerësuar nga AA në AA- aftësinë e vendit iberik për shlyerjen e borxhit afatgjatë.

S&P arsyeton se shkak në vendimin e saj është rritja tepër e ngadaltë e ekonomisë spanjolle si dhe niveli i lartë i borxheve që bart sektori privat në vend.

Agjencia, tha gjithashtu se niveli i lartë i papunësisë që po përballet Spanja, ndikon dhe do të ndikojë për një kohë të gjatë në performancën e ekonomisë vendase.

Me këtë vendim, S&P i bashkohet agjencisë Fitch, e cila javën e shkuar zhvlerësoi aftësinë
Kriza Financiare
Kriza, Papandreu tur nëpër Europë
Gjermani, ngadalësohet rritja ekonomike
Sllovakia ndërron qëndrim për fondin e Eurozonës
kredituese për Spanjën. Sipas ekspertëve, të dy vendimet do të kenë ndikim të drejtpërdrejtë në koston hua-marrëse të Spanjës.

Fitch zhvlerëson UBS

Agjencia e vlerësimit të kreditimit, Fitch ka zhvlerësuar bankën zvicerane, UBS si dhe ka vendosur nën “vëzhgim” 12 banka të tjera, të cilat janë paralajmëruar se mund të marrin të njëjtin vlerësim ditët në vijim.

UBS u zhvlerësua nga A+ në A. Në vlerësimin e saj, Fitch, vëren se sfidat me të cilat po përballen tregjet, kriza e borxheve të vendeve të eurozonës dhe shkurtimet e ndjeshme të shpenzimeve prej shumë qeverive, po ndikojnë në performancën e shumë bankave.

Mes bankave të vendosura nën vëzhgim dhe që rrezikojnë të pësojnë të njëjtin zhvlerësim ashtu si UBS, janë edhe Deutsche Bank dhe Goldman Sachs.

Më herët, Fitch zhvlerësoi bankat britanike, Lloyds dhe Royal Bank of Scotland.


_________________
ZonaShqiptareStandard & Poor’s zhvlerëson Spanjën Rev210
http://zonashqiptare.co.nr

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi


Copyright © ZonaShqiptare.co.nr 2012. All right reserved. Powered by ADA Network Group


Create a forum on Forumotion | © PunBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Latest discussions