ZonaShqiptare.co.nr
Vizitor. Ketu mund te gjesh: Forum | Lajme | Video | Filma | Muzike <> Forum | News | Videos | Movies | Music.
ZonaShqiptare.co.nr

Nje bote plot informacion!!

Facebook
Tema Fundit
» seks me motren time te madhe
Mon Jan 22, 2018 9:22 pm nga kamerras10

» seks i eger me kunatin
Mon Jan 22, 2018 9:20 pm nga kamerras10

» Si me qiu tezja ime
Mon Sep 11, 2017 10:54 pm nga kamerras10

» Seks me vellain
Mon Jul 31, 2017 11:28 am nga kamerras10

» Foto te Genta Ismajlit
Sat Feb 07, 2015 11:30 pm nga edi.devolli.1

» Foto te vipave shqiptare me te brendshme ose nudo!
Sun Sep 14, 2014 11:42 am nga Inonimine -BOY

» Seks i ndaluar
Sun May 04, 2014 12:39 am nga intuita_

» te pallosh kunaten
Tue Apr 01, 2014 8:05 pm nga DeViL

» Foto nudo te Zajmina Vasjarit.
Fri Mar 28, 2014 1:19 am nga agetamuco

» Histori Erotice (Personale)
Thu Mar 06, 2014 5:00 pm nga Vizitor

» Kerkoj pune
Tue Feb 04, 2014 8:38 pm nga vini_on

» seks me kunaten
Sat Sep 28, 2013 5:49 pm nga Vizitor

» Video Erotike
Tue Jun 04, 2013 11:14 pm nga shpetim spahiu

» Foto "HOT" te Arta Bajramit
Wed Dec 19, 2012 11:02 am nga alexs marpalaj

» Foto "NUDO" te Rozana Radit
Fri Nov 16, 2012 12:13 am nga Kopetenti

» Poezi dashurie
Fri Jun 29, 2012 9:18 am nga oltian cerri

» Kush mendoni se do jete kengetari i vitit 2012?
Fri Jun 29, 2012 9:14 am nga oltian cerri

» Live The Life Welcome!!
Fri Mar 16, 2012 4:52 pm nga DeViL

» Foto te Zajmines "HOT"
Thu Feb 09, 2012 9:56 pm nga klajdi

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Fri Jan 20, 2012 3:09 pm nga PLUTO

» Video Meta-Prifti!!
Fri Jan 20, 2012 2:02 pm nga PLUTO

» BURN - Per dike
Sat Jan 14, 2012 8:33 pm nga DeViL

» Urimi i Top Medias per festat
Sat Jan 07, 2012 9:07 am nga Sweetness

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Wed Dec 28, 2011 3:59 pm nga DeViL

» Kerkon pune?!
Fri Dec 16, 2011 4:50 pm nga FoX

» Aleanca Kuq e Zi
Tue Dec 06, 2011 10:20 am nga Sweetness

» KUQ E ZI Videoklipi Kombetar Shqiptar - 2011
Tue Dec 06, 2011 9:54 am nga Sweetness

» Fansat ankohen për Çiljetën: “Të duam në festivale”
Tue Dec 06, 2011 9:49 am nga Sweetness

» Seldi kapet mat me Adelina Tahirin
Tue Dec 06, 2011 9:48 am nga Sweetness

» Jonida Maliqi shton 15 kilogramë gjatë shtatzënisë
Tue Dec 06, 2011 9:47 am nga Sweetness

Top posters
Sweetness (507)
 
DeViL (367)
 
Amarda (324)
 
Star Girl (222)
 
Android (127)
 
The Game (120)
 
PLUTO (114)
 
Jennifer (46)
 
FoX (33)
 
GT (22)
 

Most active topic starters
Sweetness
 
DeViL
 
PLUTO
 
Amarda
 
FoX
 
Star Girl
 
The Game
 
GT
 
Napoleon
 
Dreamer
 

Sondazh

Kengerari me i mire i vitit 2012

19% 19% [ 24 ]
4% 4% [ 5 ]
11% 11% [ 14 ]
21% 21% [ 26 ]
10% 10% [ 12 ]
6% 6% [ 8 ]
2% 2% [ 2 ]
2% 2% [ 3 ]
21% 21% [ 27 ]
4% 4% [ 5 ]

Totali i votave : 126

Top posting users this month

Top posting users this week

EroticSite Facebook Like

You are not connected. Please login or register

ZonaShqiptare.co.nr » Multimedia » Gazeta Panorama » Gazeta Panorama

Gazeta Panorama

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Gazeta Panorama prej Fri Oct 14, 2011 8:50 am

DeViL

avatar
Root Administrator
Root Administrator
Titujt kryesore te gazetes Panorama


_________________
ZonaShqiptare
http://zonashqiptare.co.nr

2 Re: Gazeta Panorama prej Fri Oct 14, 2011 8:51 am

DeViL

avatar
Root Administrator
Root Administrator
Partia e re, Malaj takon Fatos Nanon Anëtari i Kryesisë socialiste, Arben Malaj dhe ish-kreu i PS, Fatos Nano, kanë qenë dje në një drekë miqësore mes tyre. Dreka është zhvilluar te vila “Alejandro”, pranë Ambasadës Amerikane, ndërsa restoranti nuk ka pasur shumë njerëz në atë kohë. Asnjëri prej bashkëbiseduesve nuk dha dje detaje rreth temave të zhvilluara, por si politikanë, kuptohet që në qendër ka qenë situata politike në vend. Kjo situatë vazhdon, edhe pse u krijua përshtypja që me hyrjen e deputetëve socialistë në Parlament, do të niste puna për miratimin e ligjeve të bllokuara prej shumë kohësh dhe përmbushjen e prioritete të BE-së. Si dy socialistë të vjetër, në qendër të bisedës ka qenë dhe situata e brendshme në Partinë socialiste, e cila, në këtë periudhë ndodhet në proces zgjedhor të të gjitha strukturave, me përjashtim të kryetarit të saj, Edi Rama dhe krerëve të rretheve që u zgjodhën një vit më parë. Dreka mes dy figurave të njohura të së majtës, ish-kryeministrit dhe ish-ministrit të Financave, u zhvillua dhe një ditë pas dorëzimit nga Komisioni Europian i progres-raportit të Shqipërisë dhe mosrealizimit të 12 prioriteteve për të marrë ftesën e vendit kandidat. Rrëzimi i Shqipërisë për herë të dytë nga Komisioni Europian për integrimin e vendit për në BE, e shprehur në progres-raport, bën përgjegjëse klasën politike shqiptare dhe krizën politike në dy vitet e fundit. Kjo duket se ka shqetësuar dy politikanët, të cilët e kanë vënë këtë çështje në qendër të bisedës së tyre. Por, situata e brendshme në PS duhet të ketë qenë kryetema e bisedës së tyre, pasi ajo është bërë dhe shkaku i nisjes së turit të bashkëbisedimeve të Arben Malajt në qytete kryesore të vendit me të rinj dhe të socialistë. Në platformën e tij të paraqitur para të rinjve, Malaj kërkon hapjen e PS, modernizimin e saj, ndarjen e mandateve të të zgjedhurve të socialistëve dhe kufizimin e mandateve të kryetarëve qendrorë dhe lokalë të saj. Platforma e Malajt, e cila është pritur pozitivisht në bazën socialiste, është vlerësuar dhe nga faktori ndërkombëtar në Tiranë, të cilët janë njohur me të disa javë më parë. Platforma është parë si kyçi i hapjes së partive politike që do të çojë në rritjen e demokracisë së tyre. Por, zgjedhjet në PS, përzgjedhjet e delegatëve të kongresit, për të cilët Malaj është shprehur në takimin e fundit në Vlorë se do të miratohen në Kryesinë e PS, duket se ka sjellë shqetësim për një frymë centralizuese në PS dhe pushtetin e të gjithë partisë në duart e kryetarit. Në një intervistë për një media, Malaj la të hapur krijimin e një partie të re nëse situata në PS bëhet përjashtuese dhe mbytëse. “Opsioni i parë duhet të jetë një funksionim sa më demokratik i PS-së, ku hapësirat dhe mundësitë rriten, ku vlerësimi vjen nga meritokracia dhe jo klientelizmi. Kjo është mundësia më e mirë jo vetëm për PS-në, por nëse zhvillimet e ardhshme nuk do të jenë pozitive, ajo nuk mbetet mundësia e vetme. Thelbi i bashkëbisedimit dhe angazhimit tim nuk është ndarja e PS-së, por modernizimi i saj”, është shprehur Malaj në intervistën e tij.
Takimet
Anëtari i Kryesisë socialiste, deputeti Arben Malaj, ka disa javë që po zhvillon takime në qytetet kryesore të vendit, për të paraqitur platformën e tij për modernizimin e partive politike shqiptare, e kryesisht të Partisë Socialiste. Në takimet e tij, ku kanë marrë pjesë kryesisht të rinj, Malaj ka kërkuar hapjen e PS-së, ndarjen e mandateve të të zgjedhurve socialistë, por dhe kufizimin e mandateve të kryetarit të PSSH.


_________________
ZonaShqiptare
http://zonashqiptare.co.nr

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi


Copyright © ZonaShqiptare.co.nr 2012. All right reserved. Powered by ADA Network Group


Free forum | © PunBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog