ZonaShqiptare.co.nr
Moda londineze dhe tendencat e saj 373360_263296830381277_281311100_n Vizitor. Ketu mund te gjesh: Forum | Lajme | Video | Filma | Muzike <> Forum | News | Videos | Movies | Music.
ZonaShqiptare.co.nr

Nje bote plot informacion!!

Facebook
Tema Fundit
» seks me motren time te madhe
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptyMon Jan 22, 2018 9:22 pm nga kamerras10

» seks i eger me kunatin
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptyMon Jan 22, 2018 9:20 pm nga kamerras10

» Si me qiu tezja ime
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptyMon Sep 11, 2017 10:54 pm nga kamerras10

» Seks me vellain
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptyMon Jul 31, 2017 11:28 am nga kamerras10

» Foto te Genta Ismajlit
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptySat Feb 07, 2015 11:30 pm nga edi.devolli.1

» Foto te vipave shqiptare me te brendshme ose nudo!
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptySun Sep 14, 2014 11:42 am nga Inonimine -BOY

» Seks i ndaluar
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptySun May 04, 2014 12:39 am nga intuita_

» te pallosh kunaten
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptyTue Apr 01, 2014 8:05 pm nga DeViL

» Foto nudo te Zajmina Vasjarit.
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptyFri Mar 28, 2014 1:19 am nga agetamuco

» Histori Erotice (Personale)
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptyThu Mar 06, 2014 5:00 pm nga Vizitor

» Kerkoj pune
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptyTue Feb 04, 2014 8:38 pm nga vini_on

» seks me kunaten
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptySat Sep 28, 2013 5:49 pm nga Vizitor

» Video Erotike
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptyTue Jun 04, 2013 11:14 pm nga shpetim spahiu

» Foto "HOT" te Arta Bajramit
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptyWed Dec 19, 2012 11:02 am nga alexs marpalaj

» Foto "NUDO" te Rozana Radit
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptyFri Nov 16, 2012 12:13 am nga Kopetenti

» Poezi dashurie
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptyFri Jun 29, 2012 9:18 am nga oltian cerri

» Kush mendoni se do jete kengetari i vitit 2012?
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptyFri Jun 29, 2012 9:14 am nga oltian cerri

» Live The Life Welcome!!
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptyFri Mar 16, 2012 4:52 pm nga DeViL

» Foto te Zajmines "HOT"
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptyThu Feb 09, 2012 9:56 pm nga klajdi

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptyFri Jan 20, 2012 3:09 pm nga PLUTO

» Video Meta-Prifti!!
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptyFri Jan 20, 2012 2:02 pm nga PLUTO

» BURN - Per dike
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptySat Jan 14, 2012 8:33 pm nga DeViL

» Urimi i Top Medias per festat
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptySat Jan 07, 2012 9:07 am nga Sweetness

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptyWed Dec 28, 2011 3:59 pm nga DeViL

» Kerkon pune?!
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptyFri Dec 16, 2011 4:50 pm nga FoX

» Aleanca Kuq e Zi
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptyTue Dec 06, 2011 10:20 am nga Sweetness

» KUQ E ZI Videoklipi Kombetar Shqiptar - 2011
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptyTue Dec 06, 2011 9:54 am nga Sweetness

» Fansat ankohen për Çiljetën: “Të duam në festivale”
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptyTue Dec 06, 2011 9:49 am nga Sweetness

» Seldi kapet mat me Adelina Tahirin
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptyTue Dec 06, 2011 9:48 am nga Sweetness

» Jonida Maliqi shton 15 kilogramë gjatë shtatzënisë
Moda londineze dhe tendencat e saj EmptyTue Dec 06, 2011 9:47 am nga Sweetness

Top posters
Sweetness (507)
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcapModa londineze dhe tendencat e saj I_voting_barModa londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 
DeViL (367)
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcapModa londineze dhe tendencat e saj I_voting_barModa londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 
Amarda (324)
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcapModa londineze dhe tendencat e saj I_voting_barModa londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 
Star Girl (222)
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcapModa londineze dhe tendencat e saj I_voting_barModa londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 
Android (127)
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcapModa londineze dhe tendencat e saj I_voting_barModa londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 
The Game (120)
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcapModa londineze dhe tendencat e saj I_voting_barModa londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 
PLUTO (114)
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcapModa londineze dhe tendencat e saj I_voting_barModa londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 
Jennifer (46)
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcapModa londineze dhe tendencat e saj I_voting_barModa londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 
FoX (33)
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcapModa londineze dhe tendencat e saj I_voting_barModa londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 
GT (22)
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcapModa londineze dhe tendencat e saj I_voting_barModa londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 

Most active topic starters
Sweetness
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcapModa londineze dhe tendencat e saj I_voting_barModa londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 
DeViL
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcapModa londineze dhe tendencat e saj I_voting_barModa londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 
PLUTO
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcapModa londineze dhe tendencat e saj I_voting_barModa londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 
Amarda
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcapModa londineze dhe tendencat e saj I_voting_barModa londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 
FoX
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcapModa londineze dhe tendencat e saj I_voting_barModa londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 
Star Girl
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcapModa londineze dhe tendencat e saj I_voting_barModa londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 
The Game
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcapModa londineze dhe tendencat e saj I_voting_barModa londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 
GT
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcapModa londineze dhe tendencat e saj I_voting_barModa londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 
Napoleon
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcapModa londineze dhe tendencat e saj I_voting_barModa londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 
vini_on
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcapModa londineze dhe tendencat e saj I_voting_barModa londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 

Sondazh

Kengerari me i mire i vitit 2012

Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcap19%Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 19% [ 24 ]
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcap4%Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 4% [ 5 ]
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcap11%Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 11% [ 14 ]
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcap21%Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 21% [ 26 ]
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcap10%Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 10% [ 12 ]
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcap6%Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 6% [ 8 ]
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcap2%Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 2% [ 2 ]
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcap2%Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 2% [ 3 ]
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcap21%Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 21% [ 27 ]
Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_lcap4%Moda londineze dhe tendencat e saj I_vote_rcap 4% [ 5 ]

Totali i votave : 126

Top posting users this month

Top posting users this week

EroticSite Facebook Like

You are not connected. Please login or register

ZonaShqiptare.co.nr » Tema Shoqerore » Bota e modes » Moda londineze dhe tendencat e saj

Moda londineze dhe tendencat e saj

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Moda londineze dhe tendencat e saj Empty Moda londineze dhe tendencat e saj prej Fri Oct 14, 2011 8:11 am

Amarda

Amarda
Menager
Pas një jave të spartanëve dhe njujorkezëve, britanikët hapën dyert për javën e modës, me tendenca të ngjyrave dhe personalitetit me Paul Costelloe. Logoja kryesore e kësaj jave ishte “koleksioni është totalisht ndryshe nga tendencat e mëparshme”dhe komentuesit thonë që është pikërisht kështu. Ishte një ambient shumë seksi dhe me doza të larta të stilit. Në këtë javë morën pjesë stilistët më të famshëm në botë, ndër të cilët Dame Vivienne Ëestëood con la sua Ëorld’s End Collection, Stella McCartney, From Someëhere, People Tree, Junky Styling, Henrietta Ludgate e Christopher Raeburn. Ajo që binte më shumë është një rikthim të këtyre stilistëve të viteve ’50. Ngjyra, modele të ndryshme, materiale nga më larmishmit. Gjithashtu një kthim në stilin e rok and rollit, rroba sa më të lirshme, shumë bixhu, triko etj. Përveç kësaj pjese ishte edhe një aspekt tjetër, ajo që stilistët përpiqen të bien në sy yjeve të Hollivudit. Kështu dantella, shkëlqim, taka të larta klasike ishin disa prej modeleve që sfiluan në pasarela.

Ndërsa ngjyrat që mbizotëruan Është e kotë ta mohojmë: ka qenë dhe do të mbetet gjithmonë në modë. Përkundrazi, nuk është konsideruar kurrë e tepërt: ngjyra e elegancës dhe finesës është e zeza. Ajo gjen vend kudo: në momentet më të zakonshme apo ato më të rëndësishme, duke na dhuruar komoditetin dhe vëmendjen e personave që na rrinë pranë. Për një aksesor pa datë skadence, dite dhe nate, esencial, elegant e të rafinuar zgjedhja është gjithmonë e zeza. Eleganca e vërtetë vjen nëpërmjet kësaj ngjyre dhe përmasave tepër të mëdha, për një luk vërtet të veçantë, që ju bën të bini në sy pa shumë mundim. Ky është stil magjik, i thjeshtë dhe pak djallëzor. Forma “flutur” është një tjetër element i marrë me mjeshtëri nga moda e viteve 50, për të sjellë traditën dhe të ardhmen, në të njëjtën kohë.

Ngjyrë argjendi: Kjo është një nga ngjyrat që mendohet të jetë po kaq e pëlqyeshme edhe për stinën e vjeshtës. Filloni ta aplikoni që tani dhe do të jeni një hap përpara modës këtë sezon. Ngjyrë pana: Pak si e çuditshme, por mendohet se kjo ngjyrë kremi do të jetë mjaft popullore edhe për këtë stinë.

Http://ZonaShqiptare.co.nr

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi


Copyright © ZonaShqiptare.co.nr 2012. All right reserved. Powered by ADA Network Group


Free forum | Society and Culture | Misc | © PunBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Latest discussions