ZonaShqiptare.co.nr
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta 373360_263296830381277_281311100_n Vizitor. Ketu mund te gjesh: Forum | Lajme | Video | Filma | Muzike <> Forum | News | Videos | Movies | Music.
ZonaShqiptare.co.nr

Nje bote plot informacion!!

Facebook
Tema Fundit
» seks me motren time te madhe
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptyMon Jan 22, 2018 9:22 pm nga kamerras10

» seks i eger me kunatin
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptyMon Jan 22, 2018 9:20 pm nga kamerras10

» Si me qiu tezja ime
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptyMon Sep 11, 2017 10:54 pm nga kamerras10

» Seks me vellain
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptyMon Jul 31, 2017 11:28 am nga kamerras10

» Foto te Genta Ismajlit
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptySat Feb 07, 2015 11:30 pm nga edi.devolli.1

» Foto te vipave shqiptare me te brendshme ose nudo!
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptySun Sep 14, 2014 11:42 am nga Inonimine -BOY

» Seks i ndaluar
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptySun May 04, 2014 12:39 am nga intuita_

» te pallosh kunaten
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptyTue Apr 01, 2014 8:05 pm nga DeViL

» Foto nudo te Zajmina Vasjarit.
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptyFri Mar 28, 2014 1:19 am nga agetamuco

» Histori Erotice (Personale)
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptyThu Mar 06, 2014 5:00 pm nga Vizitor

» Kerkoj pune
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptyTue Feb 04, 2014 8:38 pm nga vini_on

» seks me kunaten
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptySat Sep 28, 2013 5:49 pm nga Vizitor

» Video Erotike
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptyTue Jun 04, 2013 11:14 pm nga shpetim spahiu

» Foto "HOT" te Arta Bajramit
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptyWed Dec 19, 2012 11:02 am nga alexs marpalaj

» Foto "NUDO" te Rozana Radit
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptyFri Nov 16, 2012 12:13 am nga Kopetenti

» Poezi dashurie
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptyFri Jun 29, 2012 9:18 am nga oltian cerri

» Kush mendoni se do jete kengetari i vitit 2012?
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptyFri Jun 29, 2012 9:14 am nga oltian cerri

» Live The Life Welcome!!
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptyFri Mar 16, 2012 4:52 pm nga DeViL

» Foto te Zajmines "HOT"
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptyThu Feb 09, 2012 9:56 pm nga klajdi

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptyFri Jan 20, 2012 3:09 pm nga PLUTO

» Video Meta-Prifti!!
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptyFri Jan 20, 2012 2:02 pm nga PLUTO

» BURN - Per dike
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptySat Jan 14, 2012 8:33 pm nga DeViL

» Urimi i Top Medias per festat
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptySat Jan 07, 2012 9:07 am nga Sweetness

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptyWed Dec 28, 2011 3:59 pm nga DeViL

» Kerkon pune?!
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptyFri Dec 16, 2011 4:50 pm nga FoX

» Aleanca Kuq e Zi
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptyTue Dec 06, 2011 10:20 am nga Sweetness

» KUQ E ZI Videoklipi Kombetar Shqiptar - 2011
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptyTue Dec 06, 2011 9:54 am nga Sweetness

» Fansat ankohen për Çiljetën: “Të duam në festivale”
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptyTue Dec 06, 2011 9:49 am nga Sweetness

» Seldi kapet mat me Adelina Tahirin
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptyTue Dec 06, 2011 9:48 am nga Sweetness

» Jonida Maliqi shton 15 kilogramë gjatë shtatzënisë
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta EmptyTue Dec 06, 2011 9:47 am nga Sweetness

Top posters
Sweetness (507)
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcapMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_voting_barMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 
DeViL (367)
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcapMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_voting_barMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 
Amarda (324)
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcapMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_voting_barMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 
Star Girl (222)
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcapMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_voting_barMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 
Android (127)
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcapMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_voting_barMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 
The Game (120)
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcapMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_voting_barMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 
PLUTO (114)
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcapMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_voting_barMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 
Jennifer (46)
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcapMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_voting_barMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 
FoX (33)
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcapMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_voting_barMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 
GT (22)
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcapMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_voting_barMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 

Most active topic starters
Sweetness
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcapMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_voting_barMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 
DeViL
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcapMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_voting_barMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 
PLUTO
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcapMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_voting_barMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 
Amarda
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcapMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_voting_barMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 
FoX
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcapMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_voting_barMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 
Star Girl
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcapMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_voting_barMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 
The Game
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcapMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_voting_barMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 
GT
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcapMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_voting_barMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 
Napoleon
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcapMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_voting_barMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 
vini_on
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcapMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_voting_barMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 

Sondazh

Kengerari me i mire i vitit 2012

Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcap19%Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 19% [ 24 ]
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcap4%Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 4% [ 5 ]
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcap11%Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 11% [ 14 ]
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcap21%Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 21% [ 26 ]
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcap10%Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 10% [ 12 ]
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcap6%Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 6% [ 8 ]
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcap2%Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 2% [ 2 ]
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcap2%Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 2% [ 3 ]
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcap21%Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 21% [ 27 ]
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_lcap4%Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta I_vote_rcap 4% [ 5 ]

Totali i votave : 126

Top posting users this month

Top posting users this week

EroticSite Facebook Like

You are not connected. Please login or register

ZonaShqiptare.co.nr » Tema Shoqerore » Showbiz & Lifestyle » Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta

Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Sweetness

Sweetness
Administrator
Administrator
Mënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta 35961
TIRANE- Lamtumirë vetullave të holla. Nëse dëshiron të jesh në modë, objektivi për stinën e re është t’i bësh të duken të rritura në mënyrë që të vizatojnë në hark natyral. Grimi i verës frymëzohet nga look-u i divave të viteve ’60, e para ndër të gjitha, Audrey Hepburn. Edhe shumë yje të Hollivudit që nga Nicole Kidman tek Penelope Cruz e kanë përqafuar fort tendencën e re. Kanë filluar të shfaqen me vetulla të dendura, jo shumë të harkuara, natyrale në pamje, edhe pse në fakt janë shumë të kuruara. Sepse vetullat të japin karakter dhe shprehin personalitet. Ja teknikat për të pasur dy harqe të dendur dhe perfektë.
BËJ MATJET
Vetullat e plota nuk do të thotë vetulla të egra. Prandaj, mos shpreso të braktisësh njëherë e mirë pincetën: duhet ta përdorësh gjithsesi. Por vetëm për të formuar harkun natyral, jo për ta ndryshuar rrënjësisht. Para se të fillosh të rrallosh vetullat, është e rëndësishme të përkufizosh dimensionet, që duhet të jenë në harmoni me të gjitha tiparet e fytyrës. Për të krijuar pesën parësore të harkut, imagjino një linjë që, duke filluar nga flegra e hundës, ngjitet drejt rrënjës së hundës. Për të saktësuar gjatësinë, linja nga e njëjta pikë nisjes duhet të shkojë drejt tëmthave, duke prekur bishtin e syrit. Një mënyrë e thjeshtë për të bërë këtë matje është të marrësh dy lapsa dhe t’i përdorësh si vizore: mbahen të bashkuar pranë vrimës së hundës dhe hapen në qoshe, në mënyrë që të kalojnë në pikat e treguara. Për të përcaktuar pikën më të lartë të harkut, shiko drejt dhe imagjino një vizë, që gjithmonë nga vrima e hundës, ngjitet derisa takon qerpikun duke përshkuar mes për mes beben e syrit.
PROVO FORMËN
Lëvizja e parë pasi të kesh bërë matjet, është të maskosh me një laps të bardhë ose tbezhë, qimet e çrregullta që duhet të hiqen. Në këtë mënyrë arrin të krijosh një ide për rezultatin final. Mund të bëhen edhe korrigjimet e nevojshme. Harku nuk duhet të jetë shumë i sforcuar ose i ekzagjeruar, ndryshe humbet ekuilibri i fytyrës. Për t’i dhënë një pamje të rregullt vetullave pa i holluar, duhet të eliminohen të gjitha qimet që duken pak të izoluara, si nën hark si sipër tij, në zonën drejt tëmthave. Zona e fillimit, pranë hundës, në fakt duhet lënë natyrale: hiqen vetëm qimet e rritura përgjysmë.
PËRDOR PINCETËN
Mënyra më e mirë për të hequr vetullat është përdorimi i pincetës. Më mirë ta shmang përdorimin e strishave, sepse rrezikon të dëmtosh formën e harkut. Dhe mos provo të heqësh vetullat para se të bësh trukun, sepse lëkura skuqet. Më mirë lëre për në darkë, para se të shkosh në shtrat. Kështu lëkura ka kohë për t’u rikuperuar. Kur heq vetullat, tendose mirë lëkurën me gishta dhe hiqe qimen me një veprim, gjithmonë në drejtim të rritjes. Sepse qimet tentojnë të rriten në drejtimin në të cilin janë shkulur. Dhe në fund dezinfekto mirë pincetën me alkool.
SHTO VOLUMIN Nëse vetullat nuk janë të dendura në mënyrë natyrale, mund të rregullohen me truk. Përdoret një laps specifik me dy tonalitete më të çelura, duke iu përshtatur ngjyrës së vetullave, dhe në zonën ku janë më të rralla bëhen vijëzime me laps në drejtim të qimeve. Më pas shumohen me një furçë. Për ta parë më të plotë zonën pranë hundës, përdoret një hijezues pa shkëlqim, që jep një efekt plotësie më natyral sesa lapsi. Për ta shpërndarë, mund të përdoret një penel në mënyrë të tërthortë. Kalo një vel të hollë pluhuri edhe në zonën ku ke vizatuar, kështu truku i lapsit zgjat më shumë dhe u jep vetullave një pamje të sfumuar dhe jo të vizatuar. Dhe në fund përdor një xhel specifik, që ruan rregullsinë e vetullës dhe fikson ngjyrën.
KORRIGJO DEFEKTET
Vetullat e dendura nuk janë vetëm në modë. Ato të ndihmojnë edhe për të zvogëluar disa defekte të vogla. Falë dendësisë të tyre, shkurtojnë një ballë shumë të lartë dhe nxjerrin më në pah sytë më formë të futur. Për ta bërë më proporcionale një fytyrë të gjatë, duhet t’i krehësh në mënyrë që kulmi i harkut të spostohet drejt tëmthave dhe duhet të zgjatet paksa bishti. Nëse fytyra është e shkurtër dhe jo me formë të rregullt, krihet pjesa qendrore drejt lartësisë për të theksuar harkun dhe shkurtohen ekstremitetet. Në të gjitha rastet, për të kompletuar korrigjimin, vendos një sasi të bollshme rimeli si në qerpikët e sipërm si në ata të poshtmit.


_________________
ZonaShqiptareMënyrat për të pasur vetulla të bukura dhe të rregullta Rev210

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi


Copyright © ZonaShqiptare.co.nr 2012. All right reserved. Powered by ADA Network Group


Free forum | © PunBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Latest discussions