ZonaShqiptare.co.nr
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë 373360_263296830381277_281311100_n Vizitor. Ketu mund te gjesh: Forum | Lajme | Video | Filma | Muzike <> Forum | News | Videos | Movies | Music.
ZonaShqiptare.co.nr

Nje bote plot informacion!!

Facebook
Tema Fundit
» seks me motren time te madhe
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptyMon Jan 22, 2018 9:22 pm nga kamerras10

» seks i eger me kunatin
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptyMon Jan 22, 2018 9:20 pm nga kamerras10

» Si me qiu tezja ime
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptyMon Sep 11, 2017 10:54 pm nga kamerras10

» Seks me vellain
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptyMon Jul 31, 2017 11:28 am nga kamerras10

» Foto te Genta Ismajlit
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptySat Feb 07, 2015 11:30 pm nga edi.devolli.1

» Foto te vipave shqiptare me te brendshme ose nudo!
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptySun Sep 14, 2014 11:42 am nga Inonimine -BOY

» Seks i ndaluar
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptySun May 04, 2014 12:39 am nga intuita_

» te pallosh kunaten
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptyTue Apr 01, 2014 8:05 pm nga DeViL

» Foto nudo te Zajmina Vasjarit.
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptyFri Mar 28, 2014 1:19 am nga agetamuco

» Histori Erotice (Personale)
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptyThu Mar 06, 2014 5:00 pm nga Vizitor

» Kerkoj pune
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptyTue Feb 04, 2014 8:38 pm nga vini_on

» seks me kunaten
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptySat Sep 28, 2013 5:49 pm nga Vizitor

» Video Erotike
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptyTue Jun 04, 2013 11:14 pm nga shpetim spahiu

» Foto "HOT" te Arta Bajramit
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptyWed Dec 19, 2012 11:02 am nga alexs marpalaj

» Foto "NUDO" te Rozana Radit
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptyFri Nov 16, 2012 12:13 am nga Kopetenti

» Poezi dashurie
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptyFri Jun 29, 2012 9:18 am nga oltian cerri

» Kush mendoni se do jete kengetari i vitit 2012?
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptyFri Jun 29, 2012 9:14 am nga oltian cerri

» Live The Life Welcome!!
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptyFri Mar 16, 2012 4:52 pm nga DeViL

» Foto te Zajmines "HOT"
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptyThu Feb 09, 2012 9:56 pm nga klajdi

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptyFri Jan 20, 2012 3:09 pm nga PLUTO

» Video Meta-Prifti!!
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptyFri Jan 20, 2012 2:02 pm nga PLUTO

» BURN - Per dike
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptySat Jan 14, 2012 8:33 pm nga DeViL

» Urimi i Top Medias per festat
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptySat Jan 07, 2012 9:07 am nga Sweetness

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptyWed Dec 28, 2011 3:59 pm nga DeViL

» Kerkon pune?!
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptyFri Dec 16, 2011 4:50 pm nga FoX

» Aleanca Kuq e Zi
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptyTue Dec 06, 2011 10:20 am nga Sweetness

» KUQ E ZI Videoklipi Kombetar Shqiptar - 2011
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptyTue Dec 06, 2011 9:54 am nga Sweetness

» Fansat ankohen për Çiljetën: “Të duam në festivale”
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptyTue Dec 06, 2011 9:49 am nga Sweetness

» Seldi kapet mat me Adelina Tahirin
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptyTue Dec 06, 2011 9:48 am nga Sweetness

» Jonida Maliqi shton 15 kilogramë gjatë shtatzënisë
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë EmptyTue Dec 06, 2011 9:47 am nga Sweetness

Top posters
Sweetness (507)
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcapParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_voting_barParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 
DeViL (367)
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcapParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_voting_barParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 
Amarda (324)
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcapParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_voting_barParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 
Star Girl (222)
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcapParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_voting_barParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 
Android (127)
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcapParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_voting_barParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 
The Game (120)
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcapParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_voting_barParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 
PLUTO (114)
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcapParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_voting_barParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 
Jennifer (46)
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcapParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_voting_barParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 
FoX (33)
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcapParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_voting_barParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 
GT (22)
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcapParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_voting_barParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 

Most active topic starters
Sweetness
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcapParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_voting_barParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 
DeViL
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcapParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_voting_barParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 
PLUTO
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcapParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_voting_barParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 
Amarda
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcapParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_voting_barParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 
FoX
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcapParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_voting_barParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 
Star Girl
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcapParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_voting_barParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 
The Game
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcapParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_voting_barParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 
GT
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcapParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_voting_barParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 
Napoleon
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcapParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_voting_barParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 
vini_on
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcapParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_voting_barParfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 

Sondazh

Kengerari me i mire i vitit 2012

Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcap19%Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 19% [ 24 ]
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcap4%Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 4% [ 5 ]
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcap11%Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 11% [ 14 ]
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcap21%Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 21% [ 26 ]
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcap10%Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 10% [ 12 ]
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcap6%Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 6% [ 8 ]
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcap2%Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 2% [ 2 ]
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcap2%Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 2% [ 3 ]
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcap21%Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 21% [ 27 ]
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_lcap4%Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë I_vote_rcap 4% [ 5 ]

Totali i votave : 126

Top posting users this month

Top posting users this week

EroticSite Facebook Like

You are not connected. Please login or register

ZonaShqiptare.co.nr » Tema Shoqerore » Showbiz & Lifestyle » Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë

Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë Empty Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë prej Tue Nov 08, 2011 3:16 pm

Sweetness

Sweetness
Administrator
Administrator
Parfumi... për një aromë që qëndron gjatë 36452
TIRANE- Dihet se vera është edhe stina më delikate për lëkurën, ndaj hedhja e parfumit në këto zona të ndjeshme dhe ekspozimi ndaj rrezeve të diellit mund të shkaktojnë reaksione nga më të ndryshmet. Dermatologët këshillojnë zonat e duhura se ku duhet vendosur ai, në këtë stinë të nxehtë dhe shumë delikate për lëkurën. Me dëshirën për diell, det dhe ajër të pastër, lind edhe dëshira për t'i kushtuar trupit më shumë përkujdesje. Netët e nxehta, trupat e nxirë dhe veshjet ekstravagante të zgjojnë pasionin për ta përkëdhelur trupin me aroma të këndshme dhe joshëse. Por pavarësisht dëshirave, është e rëndësishme të frenohemi duke menduar për rrezikun që mund të shkaktojnë, duke e hedhur atë në vendet më pak të përshtatshme.
Lëkura
Zakonisht pas dushit, kur lëkura është shpëlarë me ujë të ngrohtë dhe poret janë hapur, është mirë që të hidhet parfum. Një lëkurë në këtë gjendje garanton një qëndrueshmëri më të lartë të aromës së tij. Dermatologët theksojnë edhe se përdorimi i parfumeve apo produkteve të tjerë aromatike gjatë ciklit menstrual dhe femrave që vuajnë nga migrena duhet shmangur patjetër, pasi ky çon drejt dhimbjeve të forta të kokës. Sipas tyre, nëse hidhet mbi lëkurë parfumi mund të provokojë mbi lëkurë disa irritime të lehta. Kjo ndodh nëse ke një epidermë shumë të ndjeshme. Më të shpeshta në fakt janë njollat që shkaktohen nëse pasi ke hedhur parfum bën banjo dielli ose një seancë solari". Kur një aromë është shumë e fortë, ose nëse nuhaten shumë parfume njëri pas tjetrit, ndodh të provokohen dhimbje koke, deri në të vjella. Në të kundërt, nëse përdoren në sasinë e duhur, disa esenca kanë aftësinë të largojnë migrenën. Si përfundim mos harroni, se edhe pse parfumi është një element më shumë për të theksuar elegancën, asnjëherë nuk duhet vendosur në faqe, ballë apo mbi veshje pavarësisht mbrëmjeve speciale për ku jeni nisur.
Pas veshit
Lëkura është shumë e hollë në këtë pjesë të trupit dhe përshkohet nga shumë kapilarë sipërfaqësorë, kështu që edhe temperatura duke qenë më e lartë se në pika të tjera të trupit, garanton qëndrueshmërinë aromës. Parfumi duhet të hidhet në lartësinë e lobit, aty ku mbaron kocka dhe fillon bulëza.
Pas gjunjëve
Lëkura e kësaj zone preferon parfumet delikate. Ideale, sepse janë të lehta dhe më pak agresive, deodorantet apo kolonjat pa alkool dhe vajrat esencialë aromatikë që janë delikatë dhe përshtaten me natyrën e kësaj pjesë të lëkurës.
Në qafë
Dermatologët këshillojnë që ai të vendoset aty ku mbarojnë flokët, pasi esencat e parfumuara i thajnë flokët dhe i dobësojnë shumë fibrat. Për shumë njerëz, vendi i preferuar për ta vendosur atë janë kyçet e dorës, edhe pse pas larjes së duarve, apo futjes në det, aroma mund të zhduket lehtë. Atëherë, lind pyetja se ç'duhet të bëjmë për të pasur një aromë që zgjat për shumë kohë në trup, ku duhet ta vendosim? Ja disa nga vendet më të rëndësishme që mjekët këshillojnë për të vendosur parfumet.
Në shpinë
Femrat që zakonisht përdorin parfume të cilat përmbajnë shumë alkool duhet ta hedhin në shpinë mes shpatullave, ku aroma reziston më tepër. Ndërsa, parfumet me aromë më të lehtë mund të aplikohen në fund të kurrizit poshtë pa shkaktuar acarimin e lëkurës.
Në gjoks
Në këtë zonë nuk janë shumë të këshillueshme parfumet me përqendrime të mëdha vajrash esencialë dhe alkoolesh, pasi ajo është shumë delikate për të shkaktuar alergji. Do të ishte mirë që të hidhnit disa pika parfumi në mes të gjoksit, por pa e ekzagjeruar. Mirë do të ishte të përdornit flagranca të thata, apo aroma shumë të lehta.


_________________
ZonaShqiptareParfumi... për një aromë që qëndron gjatë Rev210

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi


Copyright © ZonaShqiptare.co.nr 2012. All right reserved. Powered by ADA Network Group


Free forum | © PunBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Latest discussions