ZonaShqiptare.co.nr
Vizitor. Ketu mund te gjesh: Forum | Lajme | Video | Filma | Muzike <> Forum | News | Videos | Movies | Music.
ZonaShqiptare.co.nr

Nje bote plot informacion!!

Facebook
Tema Fundit
» seks me motren time te madhe
Mon Jan 22, 2018 9:22 pm nga kamerras10

» seks i eger me kunatin
Mon Jan 22, 2018 9:20 pm nga kamerras10

» Si me qiu tezja ime
Mon Sep 11, 2017 10:54 pm nga kamerras10

» Seks me vellain
Mon Jul 31, 2017 11:28 am nga kamerras10

» Foto te Genta Ismajlit
Sat Feb 07, 2015 11:30 pm nga edi.devolli.1

» Foto te vipave shqiptare me te brendshme ose nudo!
Sun Sep 14, 2014 11:42 am nga Inonimine -BOY

» Seks i ndaluar
Sun May 04, 2014 12:39 am nga intuita_

» te pallosh kunaten
Tue Apr 01, 2014 8:05 pm nga DeViL

» Foto nudo te Zajmina Vasjarit.
Fri Mar 28, 2014 1:19 am nga agetamuco

» Histori Erotice (Personale)
Thu Mar 06, 2014 5:00 pm nga Vizitor

» Kerkoj pune
Tue Feb 04, 2014 8:38 pm nga vini_on

» seks me kunaten
Sat Sep 28, 2013 5:49 pm nga Vizitor

» Video Erotike
Tue Jun 04, 2013 11:14 pm nga shpetim spahiu

» Foto "HOT" te Arta Bajramit
Wed Dec 19, 2012 11:02 am nga alexs marpalaj

» Foto "NUDO" te Rozana Radit
Fri Nov 16, 2012 12:13 am nga Kopetenti

» Poezi dashurie
Fri Jun 29, 2012 9:18 am nga oltian cerri

» Kush mendoni se do jete kengetari i vitit 2012?
Fri Jun 29, 2012 9:14 am nga oltian cerri

» Live The Life Welcome!!
Fri Mar 16, 2012 4:52 pm nga DeViL

» Foto te Zajmines "HOT"
Thu Feb 09, 2012 9:56 pm nga klajdi

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Fri Jan 20, 2012 3:09 pm nga PLUTO

» Video Meta-Prifti!!
Fri Jan 20, 2012 2:02 pm nga PLUTO

» BURN - Per dike
Sat Jan 14, 2012 8:33 pm nga DeViL

» Urimi i Top Medias per festat
Sat Jan 07, 2012 9:07 am nga Sweetness

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Wed Dec 28, 2011 3:59 pm nga DeViL

» Kerkon pune?!
Fri Dec 16, 2011 4:50 pm nga FoX

» Aleanca Kuq e Zi
Tue Dec 06, 2011 10:20 am nga Sweetness

» KUQ E ZI Videoklipi Kombetar Shqiptar - 2011
Tue Dec 06, 2011 9:54 am nga Sweetness

» Fansat ankohen për Çiljetën: “Të duam në festivale”
Tue Dec 06, 2011 9:49 am nga Sweetness

» Seldi kapet mat me Adelina Tahirin
Tue Dec 06, 2011 9:48 am nga Sweetness

» Jonida Maliqi shton 15 kilogramë gjatë shtatzënisë
Tue Dec 06, 2011 9:47 am nga Sweetness

Top posters
Sweetness (507)
 
DeViL (367)
 
Amarda (324)
 
Star Girl (222)
 
Android (127)
 
The Game (120)
 
PLUTO (114)
 
Jennifer (46)
 
FoX (33)
 
GT (22)
 

Most active topic starters
Sweetness
 
DeViL
 
PLUTO
 
Amarda
 
FoX
 
Star Girl
 
The Game
 
GT
 
Napoleon
 
Dreamer
 

Sondazh

Kengerari me i mire i vitit 2012

19% 19% [ 24 ]
4% 4% [ 5 ]
11% 11% [ 14 ]
21% 21% [ 26 ]
10% 10% [ 12 ]
6% 6% [ 8 ]
2% 2% [ 2 ]
2% 2% [ 3 ]
21% 21% [ 27 ]
4% 4% [ 5 ]

Totali i votave : 126

Top posting users this month

Top posting users this week

EroticSite Facebook Like

You are not connected. Please login or register

ZonaShqiptare.co.nr » Tema Shoqerore » Showbiz & Lifestyle » Detajet e dasmës 30 mijë euroshe të Edi Ramës me Lindën

Detajet e dasmës 30 mijë euroshe të Edi Ramës me Lindën

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Sweetness

avatar
Administrator
Administrator

TIRANE- Kryesocialisti Rama do djegë sot “shaminë e beqarit”, status që e ka mbajtur për disa vite radhazi. Fjalët janë përhapur se do të ketë vetëm një dasmë të madhe me shumë të ftuar ndërsa mësohet se çifti do të bëj edhe një festë intime, vetëm me familjen e Edit dhe të Lindës si dhe pak miq të ngushtë, një festë fare sekrete e larg çdo lloj fokusi publik. Darka do të shërbejë edhe si njohje mes dy familjeve, të nuses dhe dhëndrit, sepse disa pjesëtarë kanë qenë jashtë shtetit. Të dielën në mbrëmje, pas festës së madhe publike, është vendosur të bëhet darka familjare ndërsa ushqimi do të jetë katering.
Në hyrje të Xibrakut pritet të fillojë festa e madhe me 600 të ftuar nga politika kryesisht por edhe sportistë, piktorë e nga shoqëria civile do të jenë 4 vajza të veshura si shoqërueset e nuses apo siç i njohim me termin damixhelat.
Linda ka kërkuar që ato të kenë të veshura fustane gri, por duket se si ka gjetur dot në atë ngjyrë dhe ka nisur të pyesë e të kërkojë edhe nëpër dyqane të tjera. Vendimi dhe zgjedhja e damixhelave ka qenë i nuses së ardhshme. Mësojmë se ngjyrat që do të përdoren për festën do të jenë gri dhe e kuqe, madje edhe vetë Linda do të ketë të veshur një fustan nusërie ngjyrë gri, duke dalë kështu pak nga tradicionaliteti, ndërsa kryebashkiaku dhe kryesocialisti Edi Rama do të veshë kostum.
Nuk kanë preferuar të marrin orkestër apo këngëtarë dhe kanë zgjedhur DJ i cili është porositur nga çifti që në sfond të ketë gjatë gjithë kohës muzikë të viteve ’70-’80, muzikë të cilën e dëgjonin kur ishin të rinj. Duke rrëmuar edhe më shumë për të gjetur shpenzimet e dasmës vërejtëm se koktejet e rëndësishme apo siç quhen VIP te Xibraku shkojnë 35-45 mijë lekë për person ndaj shifra e përafër e harxhimeve të dasmës bashkë me arredimin dhe detajet e tjera është 30 mijë euro, kjo edhe për shkak të numrit të shumtë të të ftuarve. Ushqimi dhe verërat, çdo produkt që do të shërbehet do të jenë prodhime shqiptare. Gjatë festës së sotme, është menduar që të ketë edhe një shkëmbim simbolik të unazave mes çiftit, por nuk do të jetë punonjësja e gjendjes civile që të zyrtarizojë lidhjen e tyre, pasi sipas ligjit, kryesocialisti Edi Rama dhe bashkëshortja e ardhshme Linda, mund ta bëjnë këtë gjë vetëm pas datës 28 tetor, pasi është bërë shpallja e martesës në njësitë bashkiake nr.7 dhe nr.2. Në listën e gjatë VIP ka shumë emra të njohur nga arti, politika, kultura e shkenca. Edhe shkrimtari i njohur Ismail Kadare ka marrë ftesën e dasmës por ende nuk e ka konfirmuar prezencën e tij. Në listën e gjatë mungon dhe emri i Ramiz Alisë, ish presidentit të vendit deri në fillim të viteve ’90. Kryebashkiaku Edi Rama edhe pse me besim ortodoks nuk do të vërë kurorë në kishë, megjithatë nuk ka harruar të ftojë kryepeshkopin Janullatus, si dhe drejtues të komuniteteve të tjera fetare. Mbase i është dukur e kotë apo e pa vend, organizimi i një feste beqarie, ndaj nuk do ta bëjë një të tillë. Çifti mbetet mes dy festave atë të ngushtën fare me familjarët respektivë si dhe koktejin e madh për 600 të ftuar.

Për arredimin e dasmës Edi Rama ka zgjedhur Geraldina Sposën, e cila tashmë ka një eksperiencë shumë të gjatë në këtë fushë.
Kemi mundur të gjejmë strehëzën e përkohshme të çiftit që të dielën do të jenë burrë e grua publikisht. Në fakt u fol dhe u përfol shumë për qëndrimin e tyre në Pezë, megjithatë çifti zbuloi se do të jetonte në Tiranë në një apartament me qira.
Duke gërmuar më shumë mundëm të gjejmë se streha e re e Ramës dhe Lindës do të jetë në pallatet te Ekspozita Shqipëria Sot, fare pranë lagjes ku ai u lind dhe u rrit, e fare pranë shtëpisë së nënës së tij, që banon në anë të Unazës në fund të rrugës Myslym Shyri. Shtëpia është marrë me qira, por kjo është vetëm e përkohshme, pasi çifti ka menduar të blejë një apartament. Strehëza e përkohshme është një apartament i vogël por i mjaftueshëm për një familje dhe është arreduar nga të dy me shumë stil dhe ngjyra. Pas dasmës publike çifti do të shkojë në shtëpinë e ngrohtë te Ekspozita, ndërsa angazhimi në punët respektove e ka lënë çiftin pa muaj mjalti


_________________
ZonaShqiptare

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi


Copyright © ZonaShqiptare.co.nr 2012. All right reserved. Powered by ADA Network Group


Free forum | © PunBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog