ZonaShqiptare.co.nr
Vizitor. Ketu mund te gjesh: Forum | Lajme | Video | Filma | Muzike <> Forum | News | Videos | Movies | Music.
ZonaShqiptare.co.nr

Nje bote plot informacion!!

Facebook
Tema Fundit
» seks me motren time te madhe
Mon Jan 22, 2018 9:22 pm nga kamerras10

» seks i eger me kunatin
Mon Jan 22, 2018 9:20 pm nga kamerras10

» Si me qiu tezja ime
Mon Sep 11, 2017 10:54 pm nga kamerras10

» Seks me vellain
Mon Jul 31, 2017 11:28 am nga kamerras10

» Foto te Genta Ismajlit
Sat Feb 07, 2015 11:30 pm nga edi.devolli.1

» Foto te vipave shqiptare me te brendshme ose nudo!
Sun Sep 14, 2014 11:42 am nga Inonimine -BOY

» Seks i ndaluar
Sun May 04, 2014 12:39 am nga intuita_

» te pallosh kunaten
Tue Apr 01, 2014 8:05 pm nga DeViL

» Foto nudo te Zajmina Vasjarit.
Fri Mar 28, 2014 1:19 am nga agetamuco

» Histori Erotice (Personale)
Thu Mar 06, 2014 5:00 pm nga Vizitor

» Kerkoj pune
Tue Feb 04, 2014 8:38 pm nga vini_on

» seks me kunaten
Sat Sep 28, 2013 5:49 pm nga Vizitor

» Video Erotike
Tue Jun 04, 2013 11:14 pm nga shpetim spahiu

» Foto "HOT" te Arta Bajramit
Wed Dec 19, 2012 11:02 am nga alexs marpalaj

» Foto "NUDO" te Rozana Radit
Fri Nov 16, 2012 12:13 am nga Kopetenti

» Poezi dashurie
Fri Jun 29, 2012 9:18 am nga oltian cerri

» Kush mendoni se do jete kengetari i vitit 2012?
Fri Jun 29, 2012 9:14 am nga oltian cerri

» Live The Life Welcome!!
Fri Mar 16, 2012 4:52 pm nga DeViL

» Foto te Zajmines "HOT"
Thu Feb 09, 2012 9:56 pm nga klajdi

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Fri Jan 20, 2012 3:09 pm nga PLUTO

» Video Meta-Prifti!!
Fri Jan 20, 2012 2:02 pm nga PLUTO

» BURN - Per dike
Sat Jan 14, 2012 8:33 pm nga DeViL

» Urimi i Top Medias per festat
Sat Jan 07, 2012 9:07 am nga Sweetness

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Wed Dec 28, 2011 3:59 pm nga DeViL

» Kerkon pune?!
Fri Dec 16, 2011 4:50 pm nga FoX

» Aleanca Kuq e Zi
Tue Dec 06, 2011 10:20 am nga Sweetness

» KUQ E ZI Videoklipi Kombetar Shqiptar - 2011
Tue Dec 06, 2011 9:54 am nga Sweetness

» Fansat ankohen për Çiljetën: “Të duam në festivale”
Tue Dec 06, 2011 9:49 am nga Sweetness

» Seldi kapet mat me Adelina Tahirin
Tue Dec 06, 2011 9:48 am nga Sweetness

» Jonida Maliqi shton 15 kilogramë gjatë shtatzënisë
Tue Dec 06, 2011 9:47 am nga Sweetness

Top posters
Sweetness (507)
 
DeViL (367)
 
Amarda (324)
 
Star Girl (222)
 
Android (127)
 
The Game (120)
 
PLUTO (114)
 
Jennifer (46)
 
FoX (33)
 
GT (22)
 

Most active topic starters
Sweetness
 
DeViL
 
PLUTO
 
Amarda
 
FoX
 
Star Girl
 
The Game
 
GT
 
Napoleon
 
Dreamer
 

Sondazh

Kengerari me i mire i vitit 2012

19% 19% [ 24 ]
4% 4% [ 5 ]
11% 11% [ 14 ]
21% 21% [ 26 ]
10% 10% [ 12 ]
6% 6% [ 8 ]
2% 2% [ 2 ]
2% 2% [ 3 ]
21% 21% [ 27 ]
4% 4% [ 5 ]

Totali i votave : 126

Top posting users this month

Top posting users this week

EroticSite Facebook Like

You are not connected. Please login or register

ZonaShqiptare.co.nr » Tema Shoqerore » Showbiz & Lifestyle » Çanta e përsosur, ja këshillat, me e shtrenjta ajo me brilante

Çanta e përsosur, ja këshillat, me e shtrenjta ajo me brilante

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Sweetness

avatar
Administrator
Administrator

TIRANE- Çanta është një ndër aksesorët më të rëndësishëm që plotë sojnë veshjen e një femre. Si pasojë për zgjedhjen e saj duhet pasur shumë kujdes.

Për të minimizuar në maksimum gabimet që bëni kur përzgjidhni një çantë, ju ofrojmë këshillat në vijim:
Ngjyra: Cila ngjyrë ju pëlqen? Cilën zgjidhni më shpesh? Para se të vendosni ta ndryshoni ngjyrën, mendoni se në ç'pjesë të ditës do ta përdorni.
Forma: E thjeshtë apo e pazakonshme?
Hapja: A ju pëlqen më shumë të jetë me zinxhir, magnet, togëz?
Rripat: A ju pëlqejnë të shkurtër apo të gjatë, a ju pëlqejnë të hollë apo të gjerë?
Aksesorët: Cilët aksesorë ju pëlqejnë? A ju pëlqen të ketë gozhda të vogla mbrojtëse në fund, xhepa shtesë të brendshëm apo të jashtëm, ndonjë hollësi të veçantë?
Madhësia: A keni nevojë për një çantë në të cilën do të mbani vetëm kuletën, çelësat dhe telefonin celular, apo ju pëlqen një çantë në të cilën mund të fusni shumë gjëra? Nëse ju pëlqejnë çantat e mëdha, ju këshillojmë që ajo, kur të jetë e zbrazët, të mos peshoj shumë. Duhet ta dini se rripat e hollë presin krahun. Çantat të cilat i mbani në krah janë të mira për ngarkesë të vogël ose mesatare. Nëse mbani rregullisht një çantë të madhe e të rëndë në krah, kjo gjë mund të ketë ndikim në shpinë dhe kurriz. Gjatësia e rripave është gjithashtu e rëndësishme. Sa më të gjatë të jenë rripat, aq më e rëndë do të jetë çanta. Përshtatshmëria: A ju përshtatet çanta? Ekzistojnë dy gjëra që duhet të keni parasysh kur bëhet fjalë për një çantë funksionale. Madhësia e çantës duhet të jetë në proporcion me trupin tuaj, që të mos jetë tepër e vogël dhe tepër e madhe për ju. Nëse keni ije të gjera, çanta do të duhej të gjejë vendin aty ku përfundojnë, në mënyrë që të jetë në ekuilibër me ijet. Nëse keni gjokse tepër të mëdha, shmangni çantat me rripa të shkurtër, në mënyrë që të mos e tërhiqni vëmendjen në atë pjesë të trupit tuaj.
Përdorimi: A ju nevojitet një çantë për çdo ditë pune, apo për ndonjë rast të veçantë? Këta faktorë duhet të ndikojnë në zgjedhjen tuaj. Nëse doni një çantë të vogël, mbusheni dhe shihni se si duket kur është e mbushur.
Rastet e veçanta: Përveç rasteve kur ju jeni një person që frekuenton shpesh eventet, apo kur keni takime të rëndësishme, nuk është gjë e mençur të shpenzoni shumë të holla për një çantë të cilën do ta keni rrallë me vete. Shikoni në disa dyqane, në mënyrë që të njiheni me të gjitha ofertat, mos blini çantën e parë e cila mendoni se ju pëlqen.

Çanta më e shtrenjtë në botë
Është një portofol për "një mijë e një netë". Hyrja e saj zyrtare në Rekordet Guinness të kësaj kategorie, vjen si pasojë e çmimit marramendës prej 3.8 milion dollarësh. Quhet "1001 Nights Diamond Purse", në homazh të përralles orientale, e krijuar nga Mainson Mouawad dhe njihet si kufiri i fundit i luksit. E krijuar me ar 18 karat, çanta e çmuar është e veshur nga 4517 brilant (105 ngjyrë të verdhë, 56 ngjyrë rozë, dhe 4356 të bardhë), për një total prej 381,92 karat. Për të realizuar këtë portofol të çmuar në formë zemre, u deshën 4 muaj, 8800 orë punë dhe kontributi i 10 artizanëve. "Ashtu si historitë e Shehrezades, që tërhoqën lexuesit me historitë e saj, në të njëjtën mënyrë, çanta prej 'Një mijë e një netësh' u dizenjua nga Mouawad për të mahnitur me bukurinë e saj që i dedikohet mijëra diamantëve", shpjegon Pascal Mouawad. Bëhet fjalë për rekordin e dytë për shtëpinë prestigjoze të argjendarisë. Në 2003, firma realizoi në bashkepunim me 'Victoria's Secret' reçipetat më të shtrenjta në botë, që në atë kohë u vlerësuan me 11 milionë dollarë.


_________________
ZonaShqiptare

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi


Copyright © ZonaShqiptare.co.nr 2012. All right reserved. Powered by ADA Network Group


Free forum | © PunBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog