ZonaShqiptare.co.nr
Të fshehësh barkun 373360_263296830381277_281311100_n Vizitor. Ketu mund te gjesh: Forum | Lajme | Video | Filma | Muzike <> Forum | News | Videos | Movies | Music.
ZonaShqiptare.co.nr

Nje bote plot informacion!!

Facebook
Tema Fundit
» seks me motren time te madhe
Të fshehësh barkun EmptyMon Jan 22, 2018 9:22 pm nga kamerras10

» seks i eger me kunatin
Të fshehësh barkun EmptyMon Jan 22, 2018 9:20 pm nga kamerras10

» Si me qiu tezja ime
Të fshehësh barkun EmptyMon Sep 11, 2017 10:54 pm nga kamerras10

» Seks me vellain
Të fshehësh barkun EmptyMon Jul 31, 2017 11:28 am nga kamerras10

» Foto te Genta Ismajlit
Të fshehësh barkun EmptySat Feb 07, 2015 11:30 pm nga edi.devolli.1

» Foto te vipave shqiptare me te brendshme ose nudo!
Të fshehësh barkun EmptySun Sep 14, 2014 11:42 am nga Inonimine -BOY

» Seks i ndaluar
Të fshehësh barkun EmptySun May 04, 2014 12:39 am nga intuita_

» te pallosh kunaten
Të fshehësh barkun EmptyTue Apr 01, 2014 8:05 pm nga DeViL

» Foto nudo te Zajmina Vasjarit.
Të fshehësh barkun EmptyFri Mar 28, 2014 1:19 am nga agetamuco

» Histori Erotice (Personale)
Të fshehësh barkun EmptyThu Mar 06, 2014 5:00 pm nga Vizitor

» Kerkoj pune
Të fshehësh barkun EmptyTue Feb 04, 2014 8:38 pm nga vini_on

» seks me kunaten
Të fshehësh barkun EmptySat Sep 28, 2013 5:49 pm nga Vizitor

» Video Erotike
Të fshehësh barkun EmptyTue Jun 04, 2013 11:14 pm nga shpetim spahiu

» Foto "HOT" te Arta Bajramit
Të fshehësh barkun EmptyWed Dec 19, 2012 11:02 am nga alexs marpalaj

» Foto "NUDO" te Rozana Radit
Të fshehësh barkun EmptyFri Nov 16, 2012 12:13 am nga Kopetenti

» Poezi dashurie
Të fshehësh barkun EmptyFri Jun 29, 2012 9:18 am nga oltian cerri

» Kush mendoni se do jete kengetari i vitit 2012?
Të fshehësh barkun EmptyFri Jun 29, 2012 9:14 am nga oltian cerri

» Live The Life Welcome!!
Të fshehësh barkun EmptyFri Mar 16, 2012 4:52 pm nga DeViL

» Foto te Zajmines "HOT"
Të fshehësh barkun EmptyThu Feb 09, 2012 9:56 pm nga klajdi

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Të fshehësh barkun EmptyFri Jan 20, 2012 3:09 pm nga PLUTO

» Video Meta-Prifti!!
Të fshehësh barkun EmptyFri Jan 20, 2012 2:02 pm nga PLUTO

» BURN - Per dike
Të fshehësh barkun EmptySat Jan 14, 2012 8:33 pm nga DeViL

» Urimi i Top Medias per festat
Të fshehësh barkun EmptySat Jan 07, 2012 9:07 am nga Sweetness

» Eni Koci Ft Noizy - Je gjithcka
Të fshehësh barkun EmptyWed Dec 28, 2011 3:59 pm nga DeViL

» Kerkon pune?!
Të fshehësh barkun EmptyFri Dec 16, 2011 4:50 pm nga FoX

» Aleanca Kuq e Zi
Të fshehësh barkun EmptyTue Dec 06, 2011 10:20 am nga Sweetness

» KUQ E ZI Videoklipi Kombetar Shqiptar - 2011
Të fshehësh barkun EmptyTue Dec 06, 2011 9:54 am nga Sweetness

» Fansat ankohen për Çiljetën: “Të duam në festivale”
Të fshehësh barkun EmptyTue Dec 06, 2011 9:49 am nga Sweetness

» Seldi kapet mat me Adelina Tahirin
Të fshehësh barkun EmptyTue Dec 06, 2011 9:48 am nga Sweetness

» Jonida Maliqi shton 15 kilogramë gjatë shtatzënisë
Të fshehësh barkun EmptyTue Dec 06, 2011 9:47 am nga Sweetness

Top posters
Sweetness (507)
Të fshehësh barkun I_vote_lcapTë fshehësh barkun I_voting_barTë fshehësh barkun I_vote_rcap 
DeViL (367)
Të fshehësh barkun I_vote_lcapTë fshehësh barkun I_voting_barTë fshehësh barkun I_vote_rcap 
Amarda (324)
Të fshehësh barkun I_vote_lcapTë fshehësh barkun I_voting_barTë fshehësh barkun I_vote_rcap 
Star Girl (222)
Të fshehësh barkun I_vote_lcapTë fshehësh barkun I_voting_barTë fshehësh barkun I_vote_rcap 
Android (127)
Të fshehësh barkun I_vote_lcapTë fshehësh barkun I_voting_barTë fshehësh barkun I_vote_rcap 
The Game (120)
Të fshehësh barkun I_vote_lcapTë fshehësh barkun I_voting_barTë fshehësh barkun I_vote_rcap 
PLUTO (114)
Të fshehësh barkun I_vote_lcapTë fshehësh barkun I_voting_barTë fshehësh barkun I_vote_rcap 
Jennifer (46)
Të fshehësh barkun I_vote_lcapTë fshehësh barkun I_voting_barTë fshehësh barkun I_vote_rcap 
FoX (33)
Të fshehësh barkun I_vote_lcapTë fshehësh barkun I_voting_barTë fshehësh barkun I_vote_rcap 
GT (22)
Të fshehësh barkun I_vote_lcapTë fshehësh barkun I_voting_barTë fshehësh barkun I_vote_rcap 

Most active topic starters
Sweetness
Të fshehësh barkun I_vote_lcapTë fshehësh barkun I_voting_barTë fshehësh barkun I_vote_rcap 
DeViL
Të fshehësh barkun I_vote_lcapTë fshehësh barkun I_voting_barTë fshehësh barkun I_vote_rcap 
PLUTO
Të fshehësh barkun I_vote_lcapTë fshehësh barkun I_voting_barTë fshehësh barkun I_vote_rcap 
Amarda
Të fshehësh barkun I_vote_lcapTë fshehësh barkun I_voting_barTë fshehësh barkun I_vote_rcap 
FoX
Të fshehësh barkun I_vote_lcapTë fshehësh barkun I_voting_barTë fshehësh barkun I_vote_rcap 
Star Girl
Të fshehësh barkun I_vote_lcapTë fshehësh barkun I_voting_barTë fshehësh barkun I_vote_rcap 
The Game
Të fshehësh barkun I_vote_lcapTë fshehësh barkun I_voting_barTë fshehësh barkun I_vote_rcap 
GT
Të fshehësh barkun I_vote_lcapTë fshehësh barkun I_voting_barTë fshehësh barkun I_vote_rcap 
Napoleon
Të fshehësh barkun I_vote_lcapTë fshehësh barkun I_voting_barTë fshehësh barkun I_vote_rcap 
vini_on
Të fshehësh barkun I_vote_lcapTë fshehësh barkun I_voting_barTë fshehësh barkun I_vote_rcap 

Sondazh

Kengerari me i mire i vitit 2012

Të fshehësh barkun I_vote_lcap19%Të fshehësh barkun I_vote_rcap 19% [ 24 ]
Të fshehësh barkun I_vote_lcap4%Të fshehësh barkun I_vote_rcap 4% [ 5 ]
Të fshehësh barkun I_vote_lcap11%Të fshehësh barkun I_vote_rcap 11% [ 14 ]
Të fshehësh barkun I_vote_lcap21%Të fshehësh barkun I_vote_rcap 21% [ 26 ]
Të fshehësh barkun I_vote_lcap10%Të fshehësh barkun I_vote_rcap 10% [ 12 ]
Të fshehësh barkun I_vote_lcap6%Të fshehësh barkun I_vote_rcap 6% [ 8 ]
Të fshehësh barkun I_vote_lcap2%Të fshehësh barkun I_vote_rcap 2% [ 2 ]
Të fshehësh barkun I_vote_lcap2%Të fshehësh barkun I_vote_rcap 2% [ 3 ]
Të fshehësh barkun I_vote_lcap21%Të fshehësh barkun I_vote_rcap 21% [ 27 ]
Të fshehësh barkun I_vote_lcap4%Të fshehësh barkun I_vote_rcap 4% [ 5 ]

Totali i votave : 126

Top posting users this month

Top posting users this week

EroticSite Facebook Like

You are not connected. Please login or register

ZonaShqiptare.co.nr » Tema Shoqerore » Showbiz & Lifestyle » Të fshehësh barkun

Të fshehësh barkun

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Të fshehësh barkun Empty Të fshehësh barkun prej Tue Nov 08, 2011 3:01 pm

Sweetness

Sweetness
Administrator
Administrator

Me mbipeshën që është shndërruar në një problem botëror, barku është shndërruar në një prej pjesëve më problematike të trupit. Emisioni i “Pasdites” solli të hënën mënyrën se si mund të luftohet fenomeni, duke nisur nga dietat, ushtrimet fizike, e deri tek ndërhyrjet kirurgjikale.

Megjithatë, përpara se një problem të zgjidhet, aim und thjest të fshihet. Ka disa mënyra për të fshehur një bark që nuk ka më përmasat normale. Veshja, kryesorja në fshehjen e këtij problemi, duhet të plotësojë disa parametra.

E para që bën diferencën është copa, e cila nuk duhet të jetë e trashë, por e hollë dhe e derdhur. Në rast se një njeri është i shëndoshë, copa e trashë vetëm sa do ta rrethojë atë si një thes. Në vend të saj, duhet të përdoret një rrobë e gjerë, e cila derdhet në trup dhe nuk përqendrohet tek format e tij.

Një faktor tjetër që na ndihmon për të kamufluar barkun e madh janë ngjyrat. Duhet të kemi parasys që ngjyrat duhet të jenë vazhdimisht të errta, ngjyrë që ka vetinë të tregojë gjithmonë format më të zvogëluara.

Duhet të kemi parasysh gjithashtu që nuk duhet të përdorim dizenjo me kuadrate dhe me figura të mëdha. Në vend të një bluze me rombe të mëdha, mund të zgjedhim këtë bluzë (e ilustruar me pamjet filmike), të cilat i plotësojnë të tre kushtet e lartpërmendura.

Rripat në bark nuk rekomandohen për gra që janë me bark të shëndoshë. Këshilla e fundit dhe jo më pak e rëndësishme, ju sugjeroj që të mbani korse. Përveç rrobave, ka edhe disa mënyra të tjera për ta treguar veten më të imët. Thithja e barkut dhe ngritja e trupit drejt bën që të evitohet ajo fryrje e madhe dhe të krijohet një efekt viziv më i pranueshëm. i njëjti parim duhet ndjekur edhe në pozicion të ulur, ndërsa është mirë që të shmanget paraqitja në profil.

Këmbët nuk duhet t’I ngremë pas vetes, por duhet t’I ulim poshtë, në mënyrë që të lëmë një hapësirë për barkun që të qëndrojë i lirë, për të mos patur shtrëngime.


_________________
ZonaShqiptareTë fshehësh barkun Rev210

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi


Copyright © ZonaShqiptare.co.nr 2012. All right reserved. Powered by ADA Network Group


Create a forum on Forumotion | Society and Culture | Misc | © PunBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Latest discussions